Yeni Sony Xperia Telefon Tanıtılıyor

0 17

Yeni Sony Xperia telefon 14 Nisan tarihinde tanıtılacak. Sony’nin yeni cihazı hakkında beklentiler oldukça düşük fakat bir sürpriz olabilir.

Sony’nin telefon pazarındaki düşüşü gerçekten çok şiddetli oldu. Bir zamanlar Samsung ve Apple ile pazarı domine eden şirket sonrasındaysa bu başarısını ne yazık ki sürdüremedi. Aldığı kötü kararlar ve Xperia markasına olan güven bu durumu ortaya çıkarttı. Bu bağlamda da Sony’nin başarılı olduğu bazı konular da ne yazık ki suya düştü. Örneğin Sony, Xperia Compact serisi ile beraber müthiş bir bilinirlik sağlamıştı. Birçok kullanıcı sadece Compact telefonlar ile yoluna devam etmekteydiler. Zira Compact cihazların sunmuş oldukları işlevsellik son derece yüksekti. Üstelik kompakt olmaları, yani mini cihazlar olmaları da şıklığı ortaya çıkartıyordu.

Yeni gelecek olan Sony Xperia telefonda da ciddi sürprizler beklenmekte. Zira Sony herhangi bir sürpriz yapmadığı sürece ne yazık ki pazarda var olamayacak. Sony’nin bir şekilde dikkatleri yeniden üzerine çekmesi şart. Kulislerde ortaya çıkan söylentiler Xperia ailesinin Compact’a yöneleceğini işaret ediyor. Sony’nin köklerine dönerek yeniden bir Compact cihaz ortaya sunması mümkün. Bunun sonucunda ise firmanın tek rakibi iPhone Mini modeli olacak. Zira mini bazda gelişmiş özellikler sunmayı başaran cihaz sayısı son derece az.

Yeni Sony Xperia Telefon 14 Nisan’da Tanıtılıyor

Gelen duyurulara göre cihaz 14 Nisan tarihinde Japonya’da tanıtılıyor. Cihazın özellikleri hakkında da bazı sızıntılar ortaya çıktı. Sony’nin artık kamera problemini çözmek ve periskop lens ile farklılık yaratmak niyetinde olduğunu belirtelim. Snapdragon 888 işlemci, 12GB bellek, 5G ve 4k 120Hz özellikleri de söylentiler arasında. Bu bağlamda cihazın özellik bazında son derece iddialı olduğunu söylemek mümkün. Lakin elbette ki sadece gelişmiş özellikler Xperia ailesini kurtarmaya yetmeyecektir. Bu noktada da Sony’nin ortaya koyabileceği yazılım mühendisliği ve farklılıklar öne çıkacak.

Eğer Sony bu özellikleri mini bir cihaza sığdırabilir ve yeniden Compact ile karşımıza gelebilirse ortalık karışır. Çünkü bu denli gelişmiş özellikleri mini bir cihazda sunan alternatif sayısı son derece az. Yeni Sony Xperia Telefon ile yakında karşılaşacağız, gelişmelerden sizleri de haberdar edeceğiz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.