Yeni iPad Pro Stok Problemi ile Gelebilir

0 14

Yeni iPad Pro stok problemi ile karşı karşıya kalabilir. Pandemi sürecinden ötürü ilgili cihazın çıkışı sınırlı olacak gibi duruyor.

Pandemi süreci devam etse de üretimler kaldığı yerden devam ediyor. Zira firmalar üretimleri durdurarak zarar etme olasılığına giremezler. Aynı şekilde insanlar evlerinde kalmalarına rağmen hâlâ talepte bulunuyorlar. Örneğin pandemiden ötürü çıkış bazında sınırlı sayıda üretilen RTX 3060 ekran kartları bu duruma güzel bir örnek. Sınırlı üretimden dolayı ilgili ekran kartı oyunculara ulaşamamıştı. Sonrasında ise ortaya çıkan madencilik furyası kartın oyunculara ulaşmasını tamamen engellemişti. Bu bağlamda stok sorunlarının talep problemini yarattığı bir gerçek.

Görünüşe göre yeni nesil iPad Pro’da da durum böyle olacak. İlgili cihaz uzun bir süre önce çeşitli haber sitelerinde listelenmişti. Cihazın özellikleri tam olarak açıklanmasa da çıkış yapacağı bilinmekte. Yeni ekran özellikleri, işlemci ve kalem ile gelmesi beklenen cihaz iPad kullanıcıları tarafından dört gözle izlenmekte. Cihazın çıkış tarihi hakkında net bir açıklama yapılmadı. Fakat ilerleyen süreçlerde bunun da ortaya çıkacağını biliyoruz. Bütün bu bilgilerin ışığında ise sabah saatlerinde Bloomberg tarafından yapılan haber kullanıcıları bir hayli üzdü. Yeni gelen haberlere göre şu an itibariyle iPad Pro sınırlı bir şekilde çıkış gerçekleştirecek. Zira çeşitli nedenlerden ötürü Apple fabrikaları seri üretim şeklinde iPad Pro piyasaya sunamayacak durumda. Yeni iPad Pro stok problemi ile gelebilir.

Yeni iPad Pro Stok Problemi ile mi Gelecek?

Stok problemi konusunda her ne kadar pandemi bahane edilse de işin içerisinde farklı nedenler olabilir. Çünkü son gelen haberlere göre Apple’ın iPad satışlarından memnun olmadığını duyduk. Çünkü bir önceki iPad modellerines sahip olan kullanıcılar yeni modelleri tercih etmiyorlar. Bu noktada Apple’ın da bazı hataları mevcut. Apple her yeni model iPad ile beraber gerçekten fark yaratacak ve yeni ürün aldırtacak değişiklikler sunamamakta. Dolayısıyla da kullanıcılar halihazırda ellerinde bulunan iPad’leri değişmemek istiyorlar. Bunun yanı sıra eski iPad modellerini ucuz yollarla temin ederek satın alan kullanıcılar da mevcut. Bakalım yeni iPad Pro stok problemi gerçekten de olacak mı, bunu göreceğiz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.