Xiaomi Mi Pad 5 Özellikleri ile Açıklandı

0 13

Xiaomi Mi Pad 5 özellikleri ile geliyor. Ünlü üretici yakın bir zaman içerisinde tablet sektöründe yeniden boy göstermeye başlayacak.

Tablet sektöründen birçok üreticini son sürat kaçtığını biliyoruz. Zira Apple tarafından tamamen domine edilmiş olan sektör Android tarafında ise Samsung ile temsil edilmekte. Fakat geçtiğimiz birkaç sene içerisinde Huawei’nin yeni nesil tabletlerle sektörde olmaya çalıştığını gördük. Öyle ki Huawei bu çabalarına hâlâ devam ediyor. Yeni Huawei tabletler her ne kadar ülkemizde yaygın olmasalar da yurt dışında sıklıkla kullanılmaktalar. Fakat en az Huawei kadar iddialı olmaya çalışan Redmi, Xiaomi, Oppo ve benzeri üreticilerden tablet adımları göremiyoruz.

İşin özünde Xiaomi bu konuda bazı çalışmalar yapmıştı. Fakat yapılan bu çalışmaların başarısızlıkla sonuçlandığına şahit olmuştuk. Görünen o ki Xiaomi tablet pazarından hâlâ daha umudunu kesmemiş vaziyette. Xiaomi’nin yeni tableti Xiaomi Mi Pad 5 ortaya çıktı. İlgili tabletin özellikleri üst seviye bir ürüne kıyasla son derece başarılı denilebilir. Xiaomi’nin uzun bir süreden sonra çıkartacağı ilk tablet olan bu model büyük önem arz ediyor. Zira firmanın yeniden tablet sektörüne tutunması adına bu modele önem vereceğini biliyoruz. İlgili modelin detayları da bu konuyu kanıtlar nitelikte.

Xiaomi Mi Pad 5 Özellikleri

Sızan bilgilere göre cihazın iki farklı modeli mevcut. Bu modeller işlemciye göre farklılık gösterme şansına sahip. Bir modelin ekranı büyükken diğeri de küçük olacak. Küçük ekranlı modelde MediaTek Dimensity 1200 işlemci mevcut. Lakin büyük ekranlı modelin detayları açıklanmadı. Söylenenlere göre büyük ekranlı model en rekabetçi ürün olacak. İlgili ürünün Apple ve Samsung’un tepe modelleri ile rekabet etmesi beklenmekte. Dolayısıyla da 2K, 144 Hz, geniş batarya, Stylus desteği ve MIUI arayüzü gibi her türlü özellik bu cihazda mevcut olacak.

Fiyat konusunda herhangi bir açıklama gelmiş değil. Lakin fiyatın tepe model tabletlere yakın olacağını düşünmekteyiz. Zira tepe model tabletlerle rekabetçi bir fiyat ortaya çıkabilirse şirket adına gerçekten mükemmel bir satış başarısı gelebilir. Xiaomi Mi Pad 5 özellikleri bu şekildeydi. Cihazı yakın bir zaman içerisinde göreceğiz gibi duruyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.