Xiaomi AirPower Benzeri Kablosuz Şarj Cihazı Duyuruldu

0 19

Xiaomi AirPower benzeri kabosuz şarj cihazı konusunda yeni detayları paylaştı. Xiaomi’nin yeni nesil kablosuz şarj cihazı yolda.

Apple’ın geçtiğimiz dönemlerde AirPower adını verdiği bir kablosuz şarj cihazı tanıttığını herkes hatırlıyordur. Fakat ne ilginçtir ki Apple tanıtımından kısa bir süre sonra bu projeyi sonlandırdı. Zira bu hareket Apple’dan sıklıkla görmeye alışık olmadığımız bir reaksiyon. Normal şartlarda Apple ürünlerini her zaman çıkışa çok yakın zaman kala tanıtmayı tercih eden bir firma. Ancak AirPower konusunda aceleci davrandıklarını belirten Apple yetkilileri ilgili projeyi iptal ettiklerini duyurmuşlardı.

Apple yetkililerinin konu hakkında yaptıkları açıklama da son derece ilginçti. AirPower’ı yeterince iyi bir şekilde geliştiremediklerini belirten Apple, bu sebepten ötürü projeyi sonlandırdıklarını dile getirdi. Söylentilere göre Apple mühendisleri hiçbir şekilde AirPower’dan bekledikleri performansı alamadılar. Sızan bilgilere göre de beklenen performans getirisinin mümkün olduğu durumlarda ürün maliyetleri sorunu ortaya çıkmakta. Muhakkak ki AirPower’ı sorunsuz bir şekilde piyasaya sunmak mümkün. Lakin maliyet, harcama ve satış dengesi gözetildiği zaman bunun mantıksız bir karar olacağına karar kılındı.

Xiaomi AirPower Benzeri Kablosuz Şarj Cihazı İçin Geri Sayım Başladı

Fakat elbette ki Çinli firmalar bu konuda rahat durmadı. Çinli firmaların genellikle bu tip hadiselerde yeni içerikler üretmeye son derece meyilli olduklarını bilmekteyiz. AirPods’un ilk çıkış zamanlarında da ürün alternatifinin ilk Xiaomi AirDots ile geldiğini hatırlıyoruz. Apple’ın AirPower projesinden ilham alan Xiaomi görünüşe göre gene boş durmadı. Xiaomi’nin kablosuz şarj cihazı standı tanıtıldı ve ilgili standın yakın bir zaman içerisinde satışa sunulması bekleniyor. Üstelik ürünün fiyatı da açıklanmış vaziyette.

Söylentilere göre ürünün adı Xiaomi Base Station Pro olarak nitelendi. Çıkış fiyatının ise 100 dolar ile 200 dolar arasında değişeceği belirtiliyor. Lakin bu bilgilerin kesin olmadıklarını belirtelim. Ortada kesin olan tek şey Xiaomi şarj istasyonunun yakında çıkacak olması. Xiaomi AirPower benzeri kablosuz şarj cihazı ile son derece iddialı. Bakalım Apple mühendislerinin yapamadığını Xiaomi mühendisleri başarabilecek mi, ürün ortaya çıktığı zaman bunu detaylıca analiz edeceğiz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.