Watch Dogs Legion 60 FPS Alma Yöntemi Geliyor

0 19

Watch Dogs Legion 60 FPS alma yöntemi geliyor. Ubisoft konu hakkındaki söylentileri doğruladı. Yakında 60 FPS değeri mümkün olacak.

Yeni nesil oyunların 60 FPS altında çalışması artık hakaret olarak algılanmakta. Zira oyuncular da bu algıda son derece haklılar. Konsol üreticileri bizlere PlayStation 4 ve Xbox One ile 11080p 60FPS sözü vermişti. Lakin bu söz geçtiğimiz jenerasyonda tutulamadı. Neredeyse bütün konsol oyunları 30FPS kilidi ile çalıştılar. Günümüzde de 30 FPS kilidi konsollarda hâlâ daha devam etmekte. Yeni nesil oyunlardan bir tanesi olan Watch Dogs Legion da konsollarda 30 FPS olarak çalışıyor. Bu bağlamda oyuncular ilgili konudan son derece şikayetçiler. Zira PC platformunda kolaylıkla 60 FPS ve üzerini gören yapım konsolda ne yazık ki 30’u geçemiyor. Üstelik yeni nesil konsollarla aynı özelliklere sahip bir PC’de bile 60 FPS kolaylıkla alınabilmekte.

Bu hadisenin elbette ki internette gündem olması fazla uzun sürmedi. Konsollar ile aynı donanıma sahip PC’nin konsoldan daha fazla FPS alması olay oldu. Reddit platformunda bu durum uzun bir süredir tartışılmaktaydı. Öyle ki gelen baskılara dayanamayan Ubisoft önünde sonunda bir açıklama yapmak durumunda kaldı. Ubisoft, yapımlarının kısa bir süre içerisinde 60 FPS güncellemesini alacağını duyurdu. Bu güncelleme sadece Xbox Series konsollar ve PlayStation 5 için aktif olacak. Bu bağlamda Ubiosft’un 30 FPS kilidini kaldıracağını söyleyebiliriz. Muhtemelen konsollara çok daha sağlıklı ve iyi bir optimizasyon yapacak olan firmanın da 60 FPS’yi Xbox ve PlayStation’da göstermesi mümkün olacak. Zira konsolların da genellikle daha iyi optimize edilmeleriyle öne çıkması gerekiyor.

Watch Dogs Legion 60 FPS Alma Yöntemi

Güncelleme adına tam bir tarih verilmedi. Lakin güncellemeden sonra yapımın yeni nesil konsollarda 60 FPS olarak çalışması mümkün. Eski nesil konsollar için Ubisoft herhangi bir söz vermemiş durumda. Bu bağlamda eski nesil konsollarda da oyunun 60 FPS modunda çalışması hayal olur. Zira eski nesil konsolların donanım gücü ne yazık ki yeni nesil oyunları bu seviyede çalıştırmaya yeterli değil. Watch Dogs Legion 60 FPS alma yöntemi gelen güncellemelerle beraber aktif olacak. Bunun için beklemede kalmaya devam edin.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.