Twitter Tweet Düzenleme Özelliği Geliyor

0 27

Twitter Tweet düzenleme özelliği yakın zaman içerisinde kullanıcılarla buluşturulacak. Beklenen özellik artık geliyor.

Özelliğin tam olarak ne zaman kullanıma sunulacağı ise henüz belli değil. Twitter, kullanıcıların atmış olduğu hatalı tweetleri düzeltebilmesine yarayacak olan yeni bir özelliği test ediyor.

Twitter, Super Follow ve Spaces özelliğinden sonra yeni bir özelliğiyle daha karşımıza çıktı. İçerik üreticilerinin gelir elde etmesi için Super Follow özelliğini geçtiğimiz aylarda duyurmuştu. Bilindiği üzere ClubHouse’ın sadece AppStore’da oluşu da Twitter’ı harekete geçirmişti. Bunun sonucunda da tüm cihazlarda Spaces özelliği geçtiğimiz hafta kullanıcılara ücretsiz bir şekilde sunuldu. 2020 yılı içerisinde Twitter’da birçok yeni özellik daha gelmişti. Bunlardan birisiyse sadece istediğimiz kişiler tweetlerimizi yayınlama özelliğiydi. Bu özelliğin ardından, sesli tweet özelliğiyle birlikte 2020 yılında Twitter sosyal medya platformlarına damgayı vurmuştu.

Siz de çok yakından Twitter’la ilgileniyorsanız bildiğiniz üzere paylaştığınız hatalı tweetleri silmekten başka şansınız ne yazık ki bulunmuyor. Twitter, diğer sosyal medya platformlarındaki gibi metin düzenleme imkânı sunmamakta. Bu durumdan ötürü kullanıcılar bayağı bir şikayetçi. Ancak yeni test edilen bu özellik sayesinde Twitter kullanıcı şikayetlerinin dinlediğini gözükmekte. Gelecek olan yeni özellik sayesinde artık hatalı tweetleri düzeltmek mümkün.

Twitter Tweet Düzenleme Özelliği Nasıl Olacak?

Twitter’a gelecek olan bu özelliğin nasıl olacağını kullanıcılara belirtmekte fayda var. Ne yazık ki Facebook gibi istediğini zaman sınırsız bir şekilde düzeltme yapamayacaksınız. Bu özellikte sadece yaptığınız yazım hatalarını düzeltmeniz söz konusu. Eğer diğer sosyal medya platformları gibi olmayacaksa nasıl yapılacak diyorsanız bunun da açıklaması mevcut. 

Tweet paylaşımını yaptıktan bir dakika boyunca ekranda tweeti geri almanızı sağlayacak bir buton mevcut. Butona tıkladığınız zaman tweet düzenlenme modu aktif hale gelecek. Bu şekilde yazdığınız yazıyı düzenleyip, doğru bir şekilde tekrardan yayınlayabilirsiniz. Böylece yazım yanlışlı ve hatalı tweetlerinizden kurtulmuş oluyorsunuz! Daha henüz test aşamasında olan bu özelliği beğeneni de beğenmeyeni de oldukça fazla. Şu an konuşmak için ne kadar erken de olsa yakın zamanda Twitter’ın bu özelliği kullanıcılara sunacağı düşünülüyor. Bakalım Twitter tweet düzenleme özelliği ile beraber farklı fonksiyonlar da gelecek mi, bekleyip göreceğiz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.