Twitter Emoji Reaksiyonları Özelliği Geliyor

0 23

Twitter emoji reaksiyonları üzerine çalışıyor. Bu özellik ile birlikte tweet atmanın artık çok daha stresli bir hale gelmesi mümkün.

Facebook’un oldukça uzun zamandır aktif olarak emoji reaksiyonlarını kullandığını bilmekteyiz. Kullanıcılar emoji reaksiyonlarını ciddi anlamda sevmekteler. Bu reaksiyonlar sayesinde duygu ve düşüncelerinizi atılan gönderilere çok daha net bir şekilde yansıtabiliyorsunuz. Gönderiye sinirlendiğinizi, sevindiğinizi, üzüldüğünüzü ya da mutlu olduğunuzu belirtmeniz bu yolla çok kolay. Fakat bu özelliğin influencerlar adına da işleri bir nebze zorlaştırdığını belirtebiliriz. Zira binlerce insanın tarafınıza aynı anda kızgın surat bırakması son derece zorlayıcı olabilmekte.

Emoji kullanımı gerek yazışmalarda ve gerekse yorumlamalarda aktif olarak kullanılıyor. İnsanlar emoji kullanmayı çok seviyorlar. Bu özelliği de beğeni ya da Twitter dilinde favori şeklinde sunmamak için hiçbir neden yok. Halihazırda Facebook’un ilgili özellik ile beraber hitlerini çok daha fazla arttırdığını bilmekteyiz. İnsanların emoji kullanmayı sevmeleri haliyle beğeni atarken de emojileri daha sık kullanmalarına teşvik olmakta. Görünüşe göre Twitter da yeni özelliği ile birlikte bu durumdan yararlanmak istiyor.

Twitter Emoji Reaksiyonları Tanıtıldı

Konu hakkındaki açıklamayı Twitter’ın dizayn ekibinde bulunan bir çalışan gerçekleştirdi. Çalışanın aktardığına göre tamamen Twitter’a özel ve unik olacak bu işlevsellik sayesinde tweetlere reaksiyon verilebilecek. İstediğiniz tweete kalp, istediğiniz tweete kızgın surat ve istediğiniz tweete düşünme emojisi atmanız söz konusu. Fakat elbette ki emojiler sadece bunlarla sınırlı değil. Sızan bilgilere göre toplamda 7 adet emoji mevcut. Bu bağlamda istediğiniz tweete 7 adet düşünceyi yansıtmanızın mümkün olacağını belirtelim.

Twitter’ın halihazırdaki favlamalara kalp bıraktırdığını bilmekteyiz. Artık uzun vadede farklı emojileri de bu noktada görmemiz mümkün olacak. Her ne kadar Twitter yetkilileri bu özelliğin sadece kendilerine özel olduğunu iddia etseler de öyle olmadığını biliyoruz. Çünkü Facebook uzun bir süredir bu özelliği aktif olarak kullanmakta.

Twitter emoji reaksiyonları özelliği ne zaman gelecek bilmiyoruz. Yetkililer bu konuda net bir bilgi paylaşmadılar. Fakat yakın zaman içerisinde farklı sürprizlere açık olmamız gerektiğini belirtebiliriz. Twitter yeni güncellemelerle beraber gelişmeye ve değişmeye devam ediyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.