Tesla Bitcoin Ödemesi Almaya Başlıyor

0 27

Tesla Bitcoin ödemesi alacağını duyurdu. Lider otomobil şirketi Tesla’nın sunmuş olacağı bu işlevsellik uzun zamandır beklenmekteydi.

Tesla CEO’su Elon Musk’ın kripto paralara en çok inanan girişimcilerden bir tanesi olduğunu biliyoruz. Öyle ki Elon Musk attığı tweetlerle ve yaptığı açıklamalarla beraber sık sık gündem olmakta. Musk’ın en çok kripto paralar ile ilgili açıklama yaptığını bilmekteyiz. Kendisinin attığı tweetlerden çoğunluğu genellikle kripto paralar ile alaklı olmakta. Haliyle de Musk’ın kripto para dünyasına son derece yakın olduğunu belirtelim. Görünen o ki bu yakınlık biraz daha artacak.

Elon Musk bu sabah Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada Tesla’nın Bitcoin ile ödeme alacağını açıkladı. Böylece Bitcoin ile ödeme alan majör şirketler arasında Tesla da katılmış oldu. BTC ödemelerinin sadece ABD sınırları içerisinde mümkün olacağını söyleyelim. Dolayısıyla Avrupa’da Tesla satın alan kullanıcılar bu imkânan yararlanamayacak. Fakat uzun vadede Tesla’nın hedefleri arasında bu işlevselliği Avrupa’ya da yaymak olduğu çok açık. Bu yolla birlikte Tesla’nın farklı kullanıcılara da erişmesi de artık mümkün.

Tesla Bitcoin Ödemesi Kabul Ediyor

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Elon Musk ödemeler için tamamen açık kaynak kodlu sistemleri kullandıklarını belirtti. Bu da demektir ki Tesla’nın açık kaynak kodu desteği devam ediyor. Böylelikle ilgili sistemleri kullanarak farklı firmaların da ödeme kanalları oluşturması mümkün. Çünkü Elon Musk, tamamen açık kaynak kodlu yazılımları destekleyen birisi olarak, bugüne kadar hiçbir zaman oluşturmuş olduğu alogirtmaları tamamen birincil firma sahipliğinde sunmadı.

Bitcoin’in bu denli popülerleşmesi ile beraber Tesla gibi büyük çaplı firmaların BTC ödemesi alması kaçınılmazdı. Elon Musk bir Bitcoin sever olarak sadece bu süreci hızlandırdı. Artık Tesla araçlara Bitcoin ile ödeme yapılması mümkün. Tesla’nın Amerika’daki en büyük araç firmalarından bir tanesi olduğunu da baz alırsak uzun vadede farklı firmaların da Bitcoin ödemesi alması mümkün. Dolayısıyla bu olay hem otomobil markaları hem de kripto para dünyası adına büyük bir yenilik oldu. Tesla Bitcoin ödemesi ile artık kripto paralar aracılığıyla elektrikli otomobil satın almak son derece kolay olacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.