Telegram Grup Video Araması Özelliği Mayıs Ayında Kullanılabilir Olacak

0 7

Telegram grup video araması özelliği Mayıs ayında hizmete giriyor. Şirket ilgili özelliği 2020’de getirmeyi planlamaktaydı.

Açık kaynak kodlu ve özgür mesajlaşma uygulaması dendiği zaman akla direkt olarak Telegram geliyor. Telegram çok kısa bir süre içerisinde milyonlarca kullanıcıya ulaşmayı başardı. Bundan birkaç ay öncesine kadar sadece spesifik birkaç kişi tarafından bilinen yazılım artık birçok insan tarafından kullanılıyor. Şüphesiz ki bunun en büyük sebebi WhatsApp’ın aldığı kararlar oldu. Çünkü WhatsApp yakın bir zaman içerisinde kullanıcılarını takip edeceğini bir bildirim ile söylemişti. Fakat Telegram için böyle bir sıkıntı bulunmuyor. Tamamen güvenli, açık kaynak kodlu ve özgür olan Telegram hiçbir kullanıcısını ilgili konuda mağdur etmemekte. Dolayısıyla kullanıcılar, tıpkı WhatsApp’ta olduğu gibi, Telegram ile de grup video araması yapmak istiyorlardı. Bu özellik gelecek ay kullanılabilir olacak.

Aslında Telegram ilgili özelliği geçtiğimiz sene yayınlamayı planlamaktaydı. Hatta Ağustos 2020 gibi net bir çıkış tarihi de özellik için verilmişti. Ancak işlerin beklendiği gibi gitmemesi ve ilgili özelliğin beklenen performansı vermemesi ertelemeye yol açtı. Çünkü Telegram yetkilileri bahsi geçen özelliği birkaç adım daha ileriye taşımak istemekte. Görünüşe göre de bunu başarmış gibi duruyorlar. İlgili özellikle beraber gelecek olan işlevsellikler şüphesiz ki Telegram’ı bu alanda rakipsiz bırakacak.

Telegram Grup Video Araması Özelliği

Bahsi geçen özellikle birlikte sadece grup video araması mümkün olmayacak. Grup video araması, ekran paylaşımı, data koruması, ses engellemesi, masaüstü ve tablet desteği gibi birçok özellik Telegram’a Mayıs 2021’de geliyor. Yani grup video araması özelliğinin WhatsApp’a nazaran çok daha gelişmiş olacağını söylememiz mümkün. Görünüşe göre Telegram bu konuda en güçlü rakibine ciddi bir fark atmak istemiş.

Fakat WhatsApp’ın bu özelliği 2018 yılından beridir aktif olarak kullandığını yeniden hatırlatmamızda fayda var. Bu bağlamda grup video aramasının geç kalınmış bir özellik olduğunu söylemek mümkün. Ancak, her şeye rağmen, Telegram grup video araması özelliği yakın bir zaman içerisinde geliyor. Özellik aynı anda bütün platformlarda kullanılabilir olacak. Bize de geç olsun ancak güç olmasın demek kalıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.