Steam İstatistikleri RTX 3070 Kullanımını Açığa Çıkardı

0 18

Steam istatistikleri RTX 3070 ekran kartının son dönemde yıldızlaştığını göstermekte. Gidişat Nvidia ailesi adına son derece olumlu diyebiliriz.

Steam’in PC oyunculuğu için çok önemli bir konumda olduğunu biliyoruz. PC oyunculuğu dendiği zaman akla gelen ilk otorite her zaman ilgili platform olmakta. Bu bağlamda da ilgili platformun yayınlamış olduğu istatistikler son derece önemli. Bu istatistiklerin ışığında çeşitli yorumlamalarda bulunmak her ekran kartı üreticisinin yaptığı bir şey. Zira ekran kartı kullanım oranları hakkında en iyi bilgiyi Steam sunmakta. Aynı zamanda Steam’in işlemci kullanımı ile ilgili bilgiler de sunduğunu biliyoruz. Son derece detaylı bir istatistik sayfasına sahip olan platform gerek işlemci, gerek ekran kartı ve gerekse işlemci ekran kartı kombinasyonlarını şeffaf bir biçimde sunmakta.

Steam istatistiklerine göre GTX 1000 serisi ekran kartlarının uzun bir süredir başta olduğunu biliyoruz. Özellikle GTX 1060 ve GTX 1080 gibi ekran kartları yıllardır kullanıcılar tarafından tercih edilmekteler. Aktif olarak kullanılan bu ekran kartlarının yerini aradan 2 seri geçmesine rağmen hiçbir alternatif alamadı. Fakat RTX 3070 ile durumlar değişiyor gibi gözükmekte. Steam istatistikleri RTX 3070 ekran kartının normale nazaran ciddi bir artış yakaladığını kanıtladı. Görünüşe göre kullanıcıların GTX 1060 ve 1070’ten sonra yeni favorisi RTX 3070 konumunda.

Steam İstatistikleri RTX 3070

Steam İstatistikleri RTX 3070 Üzerinde

İstatistikler açıkça gösteriyor ki RTX 3070 ciddi bir yükseliş yaşamış vaziyette. Öyle ki ilgili ekran kartı kullanım bazında şimdiden 1080’i geçti ve 2060 SUPER’in altına yerleşti. Bu noktada RTX 3070’in başarısını takdir etmek gerek. Zira günümüz itibariyle ekran kartlarına ulaşmanın neredeyse imkânsız olduğunu biliyoruz. Bu bağlamda ekran kartlarına ulaşım imkânı bu kadar kısıtlıyken bile RTX 3070’in kullanım oranlarında patlama yapması aslında ilgili bileşenin ne kadar sık tercih edildiğine işaret. Dolayısıyla madencilik furyası olmasaydı RTX 3070’in muhtemelen listedeki birkaç basamağı daha hızla tırmandığını görebilirdik.

Nvidia 3000 serisi ile beraber gerçekten kayda değer bir başarı yakalamayı başardı. Bu başarının devamını getirmek ve daha fazla insana ulaşmak da artık firmanın yapması gerekenler arasında. Günümüz itibariyle Steam istatistikleri RTX 3070 ekran kartının başarısını kanıtlıyor. Madencilik furyası bittiğinde ise bu başarının artacağı çok açık.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.