Spotify Fiyatları Yükselebilir, Yeni Zamlar Kapıda

0 7

Spotify fiyatları yükselebilir. Yakın bir zaman içerisinde Spotify fiyat politikasını değiştirmeyi ve revize etmeyi planlıyor.

Spotify’ın dünya çapındaki fiyat politikası gerçekten takdire şayan. Avrupa ve İngiltere’de dolar bazında 2o birimden hizmet veren Spotify, ülkemizde de 20-30 birim civarlarında Türk Lirası ile hizmet veriyor. Bu bağlamda Spotify’ın ülkemizde ciddi bir fiyat indirimi yaptığını söylemek mümkün. Halihazırda Türkiye’ye özel fiyatlandırma yapan tek platform da Spotify değil. Örneğin Amazon Prime 8 dolara satılıken ülkemizde 8 liraya ve YouTube Music’te benzer şekilde ülkemizde 20 liraya satılmakta. Ancak görünüşe göre Spotify fiyatları yükselebilir. Spotify, dünya çapında bir fiyat revizesini düşünüyor.

İlgili platformun yıllardan beridir aynı fiyatla operasyon yürüttüğünü söylemek mümkün. Yurt dışındaki 15 dolarlık fiyatını aslan değiştirmeyen Spotify, Türkiye’deki fiyatlarına ise 3-5 liralık zamlar yapmıştı. Ancak bu fiyat güncellemelerinin üzerinden gerçekten uzun zaman geçti. Gelen yeni haberlere göre Spotify’ın fiyat zammı sadece Türkiye merkezli olmayacak. Popüler platform Spotify, dünya çapında bir fiyat zammını hedefliyor. Böylelikle platformun amacı operasyon maliyetlerini çok daha verimli bir şekilde yürütmek. Çünkü artık Spotify üzerinde daha fazla şarkı olduğu ve dinleyici kitlelerinin arttığı bilinmekte. Aynı zamanda Spotify farklı paketlerle yüksek kaliteli ses gibi işlevsellikleri de kovalamakta. Özellikle Hi-Fi Sound konusunda platformun ciddi çalışmalarının mevcut olduğu kulislerde dolaşan bilgiler arasında.

Spotify Fiyatları Yükselebilir

Ülkemizdeki döviz kurundan ötürü fiyat yükselmeleri elbette ki olumlu değil. Çünkü Spotify yurt dışı için 5 dolarlık kabul edilmesi muhtemel bir indirim yapsa da bu 5 dolar ülkemize 40 lira olarak yansımakta. Dolayısıyla Spotify’ın ülkemizdeki özel fiyatlandırma politikasına devam etmesi muhtemel. Halihazırda da bu politikayı sürdüren platformun yurt dışı fiyatlarıyla Türkiye’de operasyon yürütmesi imkânsız.

Günün sonunda Avrupa, İngiltere ve Amerika kullanıcıları için zam geleceği çok açık. Fakat Türk kullanıcılar için durum kesin değil. Eğer Spotify’ın isterse bu global çaptaki zammı Türkiye’ye de yansıtması mümkün. Böyle bir durumda 5 dolar ya da 5 euro olacak olan zamn ülkemizde 5 lira olarak işlem görecektir. Spotify fiyatları yükselebilir, herkesin yeni sürprizlere açık olmasını önermekteyiz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.