Spotify Araç Aparatı Ortaya Çıktı

0 15

Spotify araç aparatı ortaya çıktı. Spotify tarafından geliştirilen bu aparatla birlikte uygulamanın araç kullanımı ciddi oranda kolaylaşacak.

Günümüzde otomobillerin akıllı hale gelmeleriyle birlikte kullanımları ciddi oranda işlevselleşti. Artık modern bir otomobilin hoparlörüne kendi telefonunuzu bağlayarak müzik açabiliyorsunuz. Üstelik bu işlemi kablolu ya da kablosuz olarak yapmanız mümkün. Lakin birçok aracın içerisinde yazılımsal olarak müzik uygulamaları bulunmuyor. Çeşitli lisans problemleri nedeniyle üreticiler müzik uygulamalarını cihazlara yüklemiyorlar. Bunun yerine üreticiler direkt olarak telefon ve benzeri cihazlarla bağlantının önünü açmaktalar. Bu durum kullanılabilirlik açısından ciddi problemler doğurabilmekte. Bu bağlamda da çeşitli üreticiler kendi araç aparatlarını geliştirme yoluna gidiyorlar.

Genellikle üçüncü parti üreticilerin bu tip işlemleri yaptığına şahit oluyoruz. Örneğin x üreticisi kendi müzik aparatını geliştirerek bu aparata YouTube Music, Deezer ve Spotify gibi alternatifleri yüklüyor. Sonrasındaysa kullanıcılar kolaylıkla bu alternatifleri kullanabiliyor. Lakin Spotify’ın tutumu bu noktada biraz daha farklı. Spotify, direkt olarak kendi araç aparatını müşterilerine pazarlamakta. Yeni tanıtılan araç aparatı uygulamanın ilk ürünü değil. Lakin ekranı olan ilk ürün olduğunu belirtelim. Zira bu zamana kadar çıkan bütün Spotify araç aparatları ekransız bir şekilde gelmekteydi. Ünlü müzik uygulaması bu noktada bir farklılık gerçekleştirmiş durumda.

Spotify Araç Aparatı Özellikleri

Cihazda görece geniş bir ekran bulunurken sesli komut alma özelliği de mevcut. Aparat aracılığıyla sesli komutlarla beraber istediğiniz müziği açmanız mümkün olacak. Üstelik aparatın direkt olarak aracınızın hoparlörüne bağlanması da mümkün.

Spotify2ın yeni ürününde ekrana önem vermesindeki neden az çok belli. Spotify kendi uygulamasında da görselliğe önem vermeye başladı. Eskiden bilindik müzik oynatma konseptiyle ilerleyen uygulama artık yeni müziklerle beraber çeşitli videolara da yer veriyor. Dolayısıyla uzun vadede ilgili araç aparatında da bu videoların oynatılması planlanmış olabilir. Lakin bu konu hakkında elimizde net bilgiler olmadığını da belirtelim. Çünkü aparat sadece tasarım ve tema olarak ortaya çıktı. Özellikleri, fiyatı, işlevsellikleri ve benzeri bilgileri hâlâ tam olarak açıklanmış vaziyette değil. Spotify araç aparatı yakın bir zaman içerisinde detaylanabilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.