Sony PS5 Güncellemesi Yeniliklerle Geldi

0 15

Sony PS5 güncellemesi yayınlandı. Güncellemenin beklenen farklı özelliklerle beraber bir sürpriz özelliği daha içerdiğini belirtelim.

Sony’nin yeni nesil konsolu PlayStation 5’e olan desteği devam ediyor. PlayStation 5’e gelmesi muhtemel olan ve Sony tarafından vaat edilen bazı özellikler güncellemeler aracılığıyla yüklenmekte. Bu özelliklerin arasında ekran tazeleme hızı, görüntü kalitesi desteği, optimizasyon, farklı oyunlara destek, depolama desteği ve benzeri birçok işlevsellik mevcut. Eğer Sony bu özellikleri güncellemeler aracılığıyla sunmazsa oyuncular tarafından ciddi oranda eleştirilebilir. Bu bağlamda da firma güncelleme desteğine ve vaat ettiği özellikleri sunmaya devam ediyor. Son gelen güncelleme ile beraber de bazı özelliklerin geldiğini görmekteyiz.

Yeni Sony PS5 güncellemesi ile beraber konsola 120Hz desteği getirildi. Normal şartlarda PlayStation 5’te 60 FPS’nin üzeri görülememekte. Zira konsol 60 FPS ve üzerini desteklemiyor. Fakat yeni getirilen bu güncelleme ile 120Hz’e kadar ekran görüntüsü almanız mümkün olacak. Bu bağlamda konsolun 120 FPS’ye kadar destek sunduğunu belirtelim. Ancak bunun için yeni nesil bir HDMI bağlantınız olması gerektiğini de unutmayın. Konsolun içerisinden çıkan HDMI kablo 120Hz desteği için yeterli olacaktır. Eğer ilgili kabloyu kaybettiyseniz HDMI’ın son sürümünü barındıran bir kablo edinmeye çalışın.

Sony PS5 Güncellemesi

Güncelleme ile birlikte ek olarak HDR özelliğinin sunulması da söz konusu. HDR ile birlikte oyunlardan alınan görüntü kalitesi bariz bir artış yaşayacak. Özellikle renk canlılığına ve doku kalitesine bu özelliğin büyük oranda etki edeceği düşünülmekte. Elbette ki PlayStation bu noktada sadece HDR verme durumunu taşımakta. Yani oynadığınız oyunun kendisinde HDR özelliği yoksa bu işlevsellikten mahrum kalacaksınız. Fakat yeni çıkacak oyunların hemen hemen hepsinde HDR özelliği olması söz konusu.

Sürpriz güncellemeye gelecek olursak da bunun bir depolama desteği olduğunu belirtelim. An itibariyle USB flash belleğinize oyunlarınızı depolama şansınız mümkün. Yani USB 3.2 ya da 3.1 özelliği bulunan hızlı bir diskete oyunları depolayabilirsiniz. Son derece sürpriz olan bu özellikle beraber PlayStation’ın depolama problemi bir nebze olsun azalacaktır. Sony PS5 güncellemesi yeni sürümleriyle beraber gelmeye devam edecek. Yeni güncellemelerden sizleri haberdar edeceğiz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.