Sony 200 Milyon Dolar Epic Games Yatırımı Gerçekleştirdi

0 15

Sony 200 milyon dolar Epic Games yatırımı gerçekleştirdi. İlgili yatırım 1 milyar dolarlık finansal turun bir parçası olmakta.

Oyun ve eğlence dünyasında Epic Games yoluna emin adımlarla devam ediyor. Oyun ve eğlence dünyası diyoruz zira Epic Games’in sadece oyunlar üzerinde çalışma yapmadığı bilinmekte. An itibariyle Epic global bir eğlence markası haline dönmüş durumda. Unreal Engine ile beraber Epic’in film sektörüne girdiğin, oyuncak sektörüne ve hatta müzik sektörüne bile girdiğini biliyoruz. Hatırlarsanız The Mandalorian dizisindeki birçok sahne Epic Games’in Unreal Engine teknolojisi kullanılarak inşa edilmişti. Bu bağlamda Epic Games sadece bir oyun firması olmaktan çıkmış vaziyette. Halihazırda Epic Games’in de sadece oyun firması olarak muamele görmediğin biliyoruz.

Geçtiğimiz sene içerisinde toplamda 1 milyar doları bulan bir finansal tur başlamıştı. Bu turun ışığında ise Epic Games’e belirli aralıklarla tamı tamına 1 milyar dolar yatırım yapılması planlanmakta. Yatırım yapan şirketler arasında ise sadece oyun firmaları yok. Dev eğlence şirketlerinin Epic Games’ yatırım yapmak suretiyle ellerini güçlendirmeye çalıştıklarını biliyoruz. Bu bağlamda da Epic Games global çaptaki gidişatına hız kesmeden devam ediyor. Epic’e yatırım yapan firmalardan bir tanesi de Sony. Gerek oyun ve gerekse film tarafında son derece güçlü olan Sony elini daha da güçlendirmek adına bir ayağını Epic Games’in tarafında tutmak niyetinde. Zira gelecek senelerde Epic’in Unreal teknolojisi sayesinde hem film, hem dizi ve hem de oyun dünyasında daha da aktif olacağı aşikar.

Sony 200 Milyon Dolar Epic Games Harcaması Yaptı

Sony’nin geçtiğimiz aylarda Epic Games’e tamı tamına 250 milyon dolarlık yatırım yaptığını bilmekteydik. Fakat daha bu yatırım üzerinden bir sene geçmeden 200 milyon dolarlık girişim de beraberinde geldi. Pandemi sürecine rağmen gelen bu girişim Sony’nin Epic Games’e büyük bir güven duyduğunu belli ediyor. Üstelik bir önceki girişimin üzerinden 1 sene geçmemesi de bu güveni tam manasıyla ortaya çıkartmakta. Sony 200 milyon dolar Epic Games yatırımını gerçekleştirdi. İlerleyen süreçlerde farklı firmalarla beraber Epic’in daha da büyüyeceği ve daha fazla yatırım alacağı aşikar.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.