Snapdragon 780G Ucuz Fiyatıyla Dikkat Çekiyor

0 22

Snapdragon 780G ucuz fiyatıyla dikkat çekmeye geliyor. Açıklananlara göre yeni işlemcinin fiyatı beklenenden çok daha az olacak.

Mobil işlemci sektöründe Qualcomm’un hâlâ daha önemli bir yer edindiğini biliyoruz. Huawei ve Samsung gibi firmalar da dahil olmak üzere birçok mobil cihaz üreticisi aktif olarak Qualcomm kullanmakta. Her yeni serisiyle birlikte daha fazla dikkat çeken firmanın Android telefonlara can verdiğini söylemek mümkün. Qualcomm, yeni çıkartacağı fiyat performans işlem birimi olan 78G hakkında da detaylar verdi. Detayların son kullanıcı için memnun edici olduğunu da söylemek mümkün. Görünüşe göre artık uygun fiyatla daha yüksek performans alabileceğiz.

780G serisi 765G ve 768G’nin yeniden tasarlanmış hali olacak. Elbette ki içeriğinde yeni işlevselliklerin olması da söz konusu. Dolayısıyla hem daha fazla performans ve hem de daha fazla özellik bizleri bekliyor. Zira ilgili işlemcinin 888’de bulunan kamera işlevselliklerini alacağını bilmekteyiz. Dolayısıyla daha verimli kamera performansı alacağınızı söylemek de yanlış olmaz. Aynı zamanda 780G içeriğinde Adreno 642 GPU ve Kryo 670 CPU’yu barındırmakta. Gerek işlem hızı ve gerekse grafik hızında önemli değişiklikler bizleri bekliyor.

Snapdragon 780G Ucuz Fiyatıyla Geliyor

İşlemcide ek olarak Snapdragon X53 5G modem de mevcut. Bu modem sayesinde 3.3GBps hızlara varabilen internet seviyelerine çıkmanız mümkün. Aynı zamanda işlemcide Wi-Fi 6E desteği ve Bluetooth 5.2 de bulunmakta. Söylentilere göre Snapdragon 780G’nin 2021 yılının ikinci çeyreğinde çıkış yapması bekleniyor. Fakat işlemcinin çıkış tarihinden itibaren direkt olarak telefonlardaki yerini alacağını söylemek doğru olmaz. Zira yeni nesil fiyat ve performans telefon üreticilerinin bu işlemciyi gerekli testlerden sonra tercih etmeleri gerekecek.

İşlemcinin genel manada birçok üretici tarafından tercih edileceğine kesin gözüyle bakıyoruz. Qualcomm’un fiyat ve performans oranı yüksek işlem birimi modelleri bu zamana kadar hiçbir üreticiyi yarı yolda bırakmadı. İşlemcinin fiyat bazı tam olarak açıklanmadı, ancak Qualcomm normalden düşük bir ücretle işlemciyi üreticilere ulaştıracağını belirtti. Dolayısıyla düşük fiyattan ürün alan üreticilerin tarafımıza da düşük fiyatlı telefon sunmaları muhtemel olacak. Bu haberin son kullanıcı için olumlu olduğunu belirtebiliriz. Snapdragon 780G ucuz fiyatıyla ve performansıyla dikkat çekecek gibi duruyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.