Samsung Orta Seviye Telefon Alternatifleri Dikkat Çekiyor

0 22

Samsung orta seviye telefon segmentinde ilerlemek istiyor. Yeni Samsung A52, A52 5G ve A72 yenilikçi özeliklere sahip olarak gelecek.

Samsung’un A serisi ile birlikte ciddi bir orta seviye devrimi yaptığı aşikar. Özellikle ülkemizde bu seriye mensup olan telefonlar sıklıkla tercih edilmekte. Aynı zamanda Avrupa, Amerika ve Doğu kıtalarında da orta seviye telefonların yükselişte olduğunu görmekteyiz. Zira bundan birkaç sene öncesine kıyasla telefon pazarı ciddi oranda değişti. Artık dünya genelindeki müşteriler premium segmentteki ürünlere daha fazla para vermek yerine orta ve orta üst cihazlara yönelme eğilimi gösteriyorlar. Bu noktada da Samsung’un A serisi kritik rol oynuyor.

Samsung, orta seviye telefonlarında sadece orta seviye işlemci donanımlarını kullanan bir firma olarak bilinmekte. Genellikle büyük ekranlı ve orta seviye işlemcili cihazlarla öne çıkan firma bu konuda değişiklik yapmak istiyor. Yeni gelecek olan A52, A52 5G ve A72 ile beraber gerek ekran tazeleme hızlarında ve gerekse kasa dayanıklılığında güncellemeler olacak. Aynı zamanda microSD kart yuvası ve premium lensler gibi özelliklerin geleceği de söyleniyor.

Samsung Orta Seviye Telefon Segmentinde Vites Arttırıyor

Samsung’un bu adımını bir çeşit vites arttırma olarak tanımlayabiliriz. Belli ki firma Xiaomi, Oppo, Huawei, Realme ve benzeri orta seviye rakiplerinin önüne geçmek niyetinde. Bu bağlamda da yeni seri telefonlarda daha çok üst segmentte görmeye alışık olduğumuz özelliklere yer verecek. Üstelik bu özelliklerin bulunmasına karşın telefonların fiyatlarında da ciddi bir yükseliş söz konusu değil. Şüphesiz ki bu durum en çok tüketiciye yarayacaktır.

120Hz ve 90Hz ekran yenileme hızlarına sahip olacak olan cihazlar 62MP, 12MP, 6MP ve 32MP kameralarla da beraber gelecek. IP64 sertifikasıyla dikkat çeken cihazların suya ve toza karşı dayanıklı olacaklarını da belirtelim. Zira bu zamana kadar orta seviye cihazlarda dayanıklılık sertifikalarını sık sık görmemekteydik. Samsung orta seviye telefon segmentinde lider olmak istiyor. Bu yolda da yeni adımlar atmaya ve stratejisini değiştirmeye devam ediyor. A serisinin yeni mensubu olan cihazlar yakın bir zaman içerisinde çıkışlarını gerçekleştirecekler.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.