RTX 3060 Ethereum Madenciliği Sınırı Tekrar Getirildi

0 5

RTX 3060 Ethereum madenciliği sınırı yeniden geldi. Nvidia, ilgili sınırı yanlışlıkla kaldırdıklarını açıklamış ve herkesi şoke etmişti.

Evet doğru duydunuz, geçtiğimiz günlerde Nvidia büyük bir skandala imza attı. RTX 3060 ekran kartlarının halihazırda madencilik sınırlaması ile geldiğini bilmekteyiz. Kartların madencilere satılmaması ve oyunculara gitmesi adına koyulan bu sınır bir süre işlevsel de oldu. Ancak son zamanlarda bu sınırın aşıldığı ve ilgili kartla rahatlıkla madencilik yapıldığı biliniyor. Her şeye rağmen bu sınırı aşmak için belirli bir çaba sarf etmek gerek. Dolayısıyla bu çabayı sarf etmeyen ya da bu işlerden anlamayan insanlar RTX 3060 ile madencilik yapamamakta.

Nvidia, yayınladıkları bir sistem güncellemesi ile RTX 3060 için maden kısıtlamasını kaldırmıştı. Bu olay herkesi şoke etmişti. Çünkü Nvidia’nın bu zamana kadar madencilere çok net bir tavır aldığı bilinmekte. Ancak sınırlama kaldırımı ile birlikte birçok kullanıcıları madencilerin artık satış hedefi olduğunu düşünmeye başlamıştı. Bütün bunlar yaşanırken de Nvidia tarafından gelen açıklama daha da şaşırtıcı oldu. Nvidia, madencilik sınırını yanlışlıkla kaldırdıklarını belirtti. Bunun üzerine de, tahmin edebileceğiniz gibi, birçok platformda bu durum alay konusu haline geldi.

RTX 3060 Ethereum Madenciliği Sınırı

Yanlışlıkla kaldırılan güncellemeden kısa bir süre sonra yeni bir güncelleme de yayınlandı. Böylece RTX 3060 kartlar yeniden eski hallerine, yani madencilik kısıtlı hallerine döndüler. Bu bağlamda son güncellemeyi alan kullanıcıların ekran kartlarıyla madencilik yapamayacaklarını belirtelim. Fakat bu durum oldukça şaşırtıcı, çünkü herhangi bir firmanın bu denli önemli bir limiti yanlışlıkla kaldırması pek inanılası gelmeyen bir olay. Halihazırda internette de bu hamlenin bilinçli yapıldığına dair birçok iddia mevcut.

Sonuç olarak kısıtlamanın kaldırıldığı ekran kartı sürümünü alan kullanıcılar artık tamamen serbest bir şekilde RTX 3060 ile madencilik yapabilecekler. Bu kullanıcıların son Nvidia güncellemesini almayacakları ve var olan madencilik kısıtı kalkmış sürümle devam edecekleri çok açık. Bu hadise gerçekten büyük bir skandal oldu. RTX 3060 Ethereum madenciliği sınırı son güncellemeyle beraber yeniden aktif, fakat bu duruma atı alan Üsküdar’ı geçti yorumunu yapabiliriz. Nvidia’nın madencilik karşıtı hamlelerini izlemeye devam edeceğiz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.