Reddit Cinsel İçerikli Dava ile Uğraşıyor

0 8

Reddit cinsel içerikli dava ile yargılanıyor. Reddit’te bulunan çocuk temalı cinsel içerikler büyük bir problem teşkil etmekte.

Sosyal medya platformları ve forumlar farklı amaçlar uğruna maşa olabiliyorlar. Bu amaçlardan bir tanesi de cinsellik. Birçok sosyal medyanın ve forumun cinsellik için aktif olarak kullanıldığını biliyoruz. Elbette ki bu durumu engellemenin yolu yok. Zira cinsellik ilgili platformlara ciddi oranda kullanıcı da getirmekte. Bu bağlamda platformlar cinsel içerikleri +18 tagı ile sınırlamaktalar. Böylece cinsel içeriğe erişim sağlayacak kişinin 18 yaşından büyük olduğuna emin olunmakta. Dolayısıyla da kişinin hür beyanına güvenmek suretiyle ilgili platformlar bu problemi ortadan kaldırıyorlar. Ancak bazı cinsel içerikler var ki 18 yaşından büyükler için bile uygun değil. Özellikle çocuk temalı cinsel içerikler bunlardan bir tanesi.

Reddit cinsellik hususunda merkezi platformlardan bir tanesi. İşin özünde Reddit’in internetin merkezi olduğunu söylememiz bile mümkün. Çünkü internet üzerindeki hemen hemen her hadise Reddit’te vuku bulabilmekte. Aynı zamanda ilgili platform yeri geldiğinde internetin kendisine de yön verebiliyor. Reddit cinsellik konusunda herhangi bir sınırlama koymamakta. 18 yaşından büyük olduğunuz sürece cinsel içerik görmeniz mümkün. Ancak iş çocuk temalı cinsel içeriklere geldiği zaman değişiyor. Bu konu hakkında Reddit’in başı ciddi oranda dertte.

Reddit Cinsel İçerikli Dava ile Karşı Karşıya

Reddit’in çok uzun zamandır çocuk temalı cinsel içerikleri engellemesi konusunda uyarıldığı biliniyor. Reddit ise bu tip cinsel içerikli paylaşımları engellemek adına elinden geleni yapıyor. Fakat bu durum yeterli değil. Zira engelleme hususunda, somut adımlar atılsa da, tam olarak verim sağlanamadı. Bu durumun sonucunda ise Reddit’e karşı bir dava söz konusu. Dava gerekçesinde Reddit’in yeterince önlem almadığı belirtilmekte. Ancak Reddit ise bu suçlamayı tamamen reddediyor. Dünyanın en büyük paylaşım ağı olan Reddit, ellerinden geleni yaptıklarını belirtiyor. Ancak elbette ki yerine göre bu tutum son derece yanlış. Reddit cinsel içerikli dava ile yargılanmaya devam edecek. Reddit’in bu davanın sonucunda kapatılması ve hatta engellenmesi bile mümkün. Şüphesiz ki bu olay gerçekleşirse internet adına büyük bir kırılma olacaktır. Sürecin yakın takipçisi olacağız.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.