PlayStation 3 Mağazası Kapanıyor

0 16

PlayStation 3 mağazası kapanıyor. Sony, eski konsoluna olan desteği yakın bir zaman içerisinde geri dönülemeyecek bir şekilde çekecek.

PlayStation 3’ün çıkışı üzerinden gerçekten çok uzun zaman geçti. Oyun dünyasının bu günlere ulaşmasında PlayStation 3’ün büyük parmağı olduğu herkes tarafından kabul edilmekte. Gerek Xbox fanları ve gerekse farklı platformların oyuncuları bu noktada PlayStation 3’e büyük saygı duymaktalar. Zira kaliteli ve exclusive oyun kavramıyla PlayStation 3 ile tanıştık diyebiliriz. PS3’ün bünyesinde bulundurduğu özel oyunlar her bir yenisiyile beraber oyun dünyasını ileri boyuta taşıdı. PlayStation 3’ün oyuncuların kalbine bıraktığı izin ve anılar asla silinmeyecek. Ancak ne yazık ki Sony artık PlayStation 3’ün fişini tamamen çekmek durumunda.

Yayınlanan geni bilgilere göre bu yılın Temmuz ayında PlayStation 3 Store tamamen rafa kaldırılacak. Bu bağlamda ilgili mağaza üzerinden herhangi bir oyun satın alımı mümkün olmayacak. Aynı zamanda satın aldığınız oyunları indirmek de mümkün olmayacak. Zira online olarak satın alınan oyunların ilgili mağaza aracılığıyla indirildiğini bilmekteydik. Eğer kutulu oyununuz varsa bu durumundan etkilenmeyeceksiniz. Lakin kutulu oyunların da güncelleme alıp almayacağı hâlâ meçhul. Eğer PlayStation 3 cihazına son bir kez göz atma niyetiniz varsa Temmuz 2021’e kadar vaktiniz var. Sonrasında ne yazık ki bu imkâna ömür boyu sahip olamayacaksınız.

PlayStation 3 Mağazası Kapanıyor, Vita da Aynı Durumda

Sony, aynı zamanda PlayStation Vita için de yeni gelişmeler paylaştı. Gelişmelere göre PlayStation Vita’nın mağazası da bu sene içerisinde kapatılacak. Ağustos ayında kapanacak olan Vita mağazasından artık herhangi bir oyun satın almanız ya da indirmeniz mümkün olmayacak. Bu bağlamda PlayStation Vita ile de son günlerinizi iyi değerlendirmenizi önermekteyiz. Vita ne yazık ki PlayStation 3 kadar başarılı olmadı. Özellikle mobil oyunculuğun yükselmesiyle konsolun pabucu resmen dama atıldı. İlgili konsol uzun vadede hiçbir kullanıcının dikkatini çekmeyi başaramadı.

Vita birçok satış başarısı yakalamış olsa da kısıtlı oyun kütüphanesi ve Sony’nin olmayan desteği ile kısa süre içerisinde ölü bir konsola dönüştü. PlayStation 3 mağazası kapanıyor, Vita mağazası da öyle, bir tarihin tamamen bittiğine tanıklık ediyoruz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.