Phoenix OS Nedir ve Nasıl Kurulur? Bilgisayarlar İçin Android

0 8

Phoenix OS nedir ve nasıl kurulur? Bilgisayarlar için Android arayanların en iyi alternatifi Phoenix OS’u bütün ayrıntılarıyla anlatıyoruz.

Çeşitli nedenlerden ötürü Android kullanıcıları bazen bilgisayarda da bu deneyimi yaşamak isteyebiliyorlar. Bunun elbette ki birçok sebebi bulunmakta. Kimi kullanıcılar bilgisayar üzerinden Android deneyimini merak etmekteler. Kimileri ise sadece Android platformundaki oyunları oynamak amacıyla bunu istiyor. Ancak bütün bu arzuların ortak noktası şu ki o da bilgisayar üzerinden Android’i çalıştırabilmek. Normal şartlarda Android bir sistemi bilgisayardan açmak imkânsızdır. Çünkü bilgisayarlar mobile kıyasla tamamen farklı parametreler üzerine kuruludurlar. Ancak bu işlemi mümkün kılan bazı yazılımlar ve bu yazılımları geliştiren mühendisler mevcut. Bunlardan bir tanesi de Phoneix OS. Phoenix OS nedir ve nasıl kurulur gelin göz atalım.

Phoenix OS Nedir?

İlgili yazılım, uzun zamandır gelişimi devam eden Android tabanlı bir masaüstü işletim sistemidir. Sistemin temeli x86 mimarisi olan Android’i masaüstü bilgisayarlara aktarmak ile başlamakta. Bu aktarım süresince de ekran kartı sürücüsü, işlemci sürücüsü, anakart sürücüsü gibi bütün unsurlar Phoenix OS tarafından karşılanmakta. Tamamen gönüllü olarak çalışan Phoenix OS yazılımcıları en yeni teknolojiler ile birlikte Android’i masaüstü platformuna taşımakta. Bu bağlamda da Phoenix OS’un resmi bir uygualama olmadığını belirtelim. Halihazırda Google resmi olarak masaüstü platformlarına da Android sunmuyor.

Ne İşe Yarar?

Phoenix OS ile Android platformunda yapma şansınız olan her şeyi masaüstünde gerçekleştirme şansınız da mevcut. Google Play oyunlarını oynamanız, Android programlarını apk olarak yüklemeniz ya da Android deneyimi direkt olarak bilgisayarınızda yaşamanız mümkün.

Phoenix OS Nasıl Kurulur?

  • Yazılımın resmi web sayfası üzerinden kurulum dosyasını indirin.
  • ISO olarak indirdiğiniz dosyayı Rufus aracılığıyla bir flash belleğe yazın.
  • Bios menüsünden flash belleğinizi öncelik sırasına alın.
  • Flash belleğinizi başlatın, bu adımdan sonra flash belleğe yazılan kurulum sistemi çalışacaktır.
  • Kurulumu eksiksiz ve tam bir şekilde gerçekleştirin. Bunun için size belirtilen adımları takip edin.
  • Bütün bu işlemlerden sonra kurulum aşaması son bulacaktır.

Phoenix OS nedir ve nasıl kurulur içeriğimiz bu kadardı. Üst taraftaki adımlarla siz de Phoenix OS’u deneyimleyebilirsiniz. Android deneyimini masaüstünde yaşamak için Phoenix OS tam size göre.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.