PayPal Kripto Para Desteği Geldi

0 15

PayPal kripto para desteği başladı. Amerika’daki kullanıcılar an itibariyle artık PayPal üzerinden kripto para ödemesi yapabiliyorlar.

PayPal’ın çok uzun zamandır kripto paralar üzerine hummalı bir çalışma gerçekleştirdiği bilinmekteydi. Kripto para ödeme sistemini kendi metotlarına entegre etmek isteyen PayPal bu uğurda birçok çalışma yaptı. Öncelikle Curv ad verilen İsrail merkezli bir kripto para exchange sistemini satın alan PayPal, sisteminin altyapılarını oluşturmuş oldu. Bu satın alımdan kısa süre sonra da beklenen haber geldi. PayPal bu haberi YouTube üzerinden yayınladığı bir video ile duyurdu. Duyuruya göre an itibariyle PayPal ile kripto para ödemesi artık mümkün. Üstelik uzun vadede bu sistemin gelişeceği de son derece açık. Bu haberin hem kripto para dünyası hem de gelecek adına son derece önemli olduğunu belirtelim.

Elbette ki PayPal’ın aktif olarak izin verdiği coinler sınırlı. Aynı zamanda ilgili özelliğin sadece Amerika’daki kullanıcılar için aktif olduğunu belirtelim. Sistem üzerinden sadece Bitcoin, Ethereum, Litecoin ve Bitcoin Cash’in Amerikan Dolarına transferi mümkün olacak. Bir nevi kripto para cüzdanı görevi görecek olan PayPal bu noktada önemli bir atılım gerçekleştirdi. İlerleyen süreçlerde daha fazla coinin de PayPal ağ altyapısı altında barınacağını görmemiz son derece olası.

PayPal Kripto Para Desteği

PayPal için bu süreç sadece başlangıç durumunda. PayPal yetkililerinin yaptıkları açıklamalarda kendilerine ait bir coin oluşturma fikirleri bulunuyordu. Öyle ki kripto para borsası fikirlerinin de öne çıktığını hatırlıyoruz. PayPal, ilk etapta sadece sağlıklı bir cüzdan hizmeti sunmayı hedefleyecektir. PayPal coin fikri ve PayPal borsası fikri ise ilerleyen süreçlerdeki adımlar olacak. Bu sayede PayPal’ın kripto para dünyasındaki rolü aktifleşecek de denilebilir.

Fakat PayPal sağlıklı bir kripto para cüzdanı olmayı hedefliyorsa sadece bu coinler ile sınırlı kalmamalı. Şirketin ilk hedefi özelliği Amerika pazarından sonra hizmet verdiği diğer pazarlara da taşımak olacak. Sonrasında ise PayPal kripto para desteği farklı coinler ile beraber işlem görmeye başlayabilir. Kaliteli bir cüzdan hizmeti için daha fazla coine destek sunuşması şart. Sürecin gelecekte nasıl işleyeceğini heyecanla bekliyoruz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.