Overwatch Xbox Series S ve Xbox Series X Güncellemesini Aldı

0 36

Overwatch Xbox Series S ve Xbox Series X güncellemesini aldı. Blizzard, yeni jenerasyona Xbox kanadına hazır gibi duruyor.

Blizzard’ın Overwatch 2 ile ilgili yaptığı çalışmalar hız kesmeden devam etmekte. Görünüşe göre bu sene ya da gelecek sene içerisinde bir Overwatch 2 duyurusu gerçekleşecek. Ancak Overwatch 2 bir yana dursun, halihazırda ilk Overwatch’ın da ciddi bir oyuncu kitlesine sahip olduğu aşikar. Haliyle bu durum yapımda uzun vadeli bir gidişatı da ortaya çıkartmış oluyor. Çıkışından bu yana Overwatch’ı aktif olarak oynayan binlerce kullanıcı mevcut. Elbette ki Activisioin Blizzard, Overwatch 2’nin çıkacağı gerekçesiyle de bu kullanıcıları boşlayamazdı.

Overwatch çapraz platform özelliğine sahip. Çapraz platform özelliğinin amacı hem PC, hem PlayStation, hem de Xbox oyuncularının aynı maçta beraber oynayabilmeleri. Bu noktada da genellikle konsol oyuncularının geriye düştüklerini görürüz. Zira PC’deki oynanış rahatlığı, akıcılığı ve grafikleri hiçbir zaman konsol kanadına yansımaz. Bu bağlamda firmaların yeni jenerasyon güncellemeleri yapmaları çok önemli. Activision Blizzard da Overwatch’ın ilk yeni jenerasyon güncellemesini Xbox Series S ve Xbox Series X için gerçekleştirdi.

Overwatch Xbox Series S ve Xbox Series X

Artık iki platformda da Overwatch’ı yüksek kalitede oynamanız mümkün. Böylelikle Xbox kanadı PC tarafına daha da yaklaşmış oluyor. Bu durum haliyle rekabetçi arenada da konsolculara ciddi bir avantaj sağlayacak. Yeni jenerasyon güncellemesiyle beraber Xbox cihazlarda Overwatch 4K 60Fps ya da 1080p 122FPS oranlarını görebilecek. Fakat PlayStation 5 tarafı için hâlâ bir sessizlik söz konusu. Xbox konsollarına yeni jenerasyon güncellemesi gelmişken PlayStation bu durumdan nasibini alamadı. PlayStation 5 kullanıcıları hâlâ PlayStation 4 sürümünü oynamaya devam etmekte zorunda.

Bu durumun PlayStation 5’e asla güncelleme gelmeyeceği anlamına gelmediğini belirtelim. Fakat bu geçiş sürecinde PC ve Xbox oyuncuları PlayStation’a nazaran çok daha avantajlı olacaklar. Çünkü yüksek FPS oranlarının rekabete ciddi oranda etki ettiği bütün oyuncular tarafından bilinir. Son zamanlarda Xbox kanadı güzel haberler almaya başladı, Stadia Xbox sürümü de bu haberlerden bir tanesiydi. Kulislerden gelen bilgilere göre Blizzard, en kısa sürede PlayStation 5 yeni jenerasyon portunu da gerçekleştirerek Overwatch 2’ye odaklanmak istiyor. Bakalım Overwatch Xbox Series S ve Xbox Series X güncellemesinden sonra PlayStation 5 güncellemesi ne zaman gelecek.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.