NZXT N7 B550 Özellikleri ve Fiyatı Açıklandı

0 24

NZXT N7 B550 özellikleri ve görünümüyle dikkat çekiyor. Firmanın ilk AMD ana kartı premium segment fiyatıyla satışa sunuldu.

NZXT ürettiği premium oyuncu aksesuarları ile ciddi oranda öne çıkan bir firma. Ülkemiz tarafınca pek bilinmeyen firma yurt dışında oldukça popüler. Tamamen premium ürünler üreten markanın fiyatları da bu duruma bağlı olarak yüksek olmakta. Özellikle kasa ve sıvı soğutma serileri ile dikkat çeken marka sunduğu yüksek fiyata rağmen performansıyla öne çıkıyor. Zira neredeyse hiç ses çıkartmamasına rağmen mükemmel bir serinlik sağlayan sıvı soğutmaları ve tasarımı şık, kompakt kasalarıyla NZXT yurt dışındaki oyuncuların favorisi.

Firmanın aynı zamanda anakart üretiminde olduğunu da belirtelim. Böylece NZXT premium segmentte sunduğu ürünleri bilgisayar iç bileşenlerinde de sağlamakta. Firmanın ilk AMD anakartı olacak olan N7 B550’nin de görüntüsü ortaya çıktı. Dışarıdan son derece şık gözüken anakart özellikleriyle de dikkat çekiyor. Gerek özellikler ve gerekse görünüm bazında NZXT N7 B550’nin tam bir premium oyuncu anakartı olduğunu belirtelim. Gelen bilgilere göre anakart ASRock tarafından üretilmekte. B550 yonga setini bünyesinde barındıran bileşen AMD Ryzen 3000 ve 5000 serisi işlemcileri direkt olarak destekliyor. Aynı zamanda anakartın bünyesinde PCIe 4.0 veri bağlantısı da var.

nzxt amd anakart nzxt n7 b550 özellikleri ve fiyatı

NZXT N7 B550 Özellikleri

4 adet ram yuvası ve 2 adet ekran kartı girişi yuvası bulunan anakartın soğutması dudak uçuklatacak cinsten. Anakart soğutması bazında özel olarak çalışan NZXT mühendisleri bu konuda gerçekten iyi bir iş çıkartmış. 10 adet USB bağlantısı ile gelecek olan bileşen Type C girişini de sunmakta. Aynı zamanda bileşende Wi-Fi 6E ve Bluetooth 5.2 destekleri mevcut. 2 adet NVMe M2 slotu bulunan anakartta elbette ki bu slotların kendilerine özel soğutmaları var. Bu soğutmaların da son derece verimli çalışacak şekilde dizayn edildiğini belirtelim.

Beyaz renkleri ve minimalist duruşuyla öne çıkan bileşen 230 dolarlık fiyat etiketiyle satılmakta. Anakartın ülkemize gelip gelmeyeceği ve gelse bile ne kadara satılacağı bilinmiyor. Fakat eğer şık bir görünüm ve premium özellikler istiyorsanız en kuvvetli alternatifinizi bulunuz diyebiliriz. NZXT N7 B550 özellikleri ile birlikte bir anakartta bulunması gereken her işlevselliğe sahip.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.