Nokia Telefon 108MP Kamera ile Gelebilir

0 28

Nokia telefon 108MP kamera ile gelebilir. Ünlü telefon markası çıkartacağı yeni modellerle eski günlerine dönmek niyetinde.

Nokia’nın bir zamanlar pazarın neredeyse tamamına hakim olduğu günleri herkes hatırlıyordur. Kullanılan on telefondan dokuzunun Nokia marka olduğu günlerde akıllı telefon pazarı henüz yeni yeni ortaya çıkmaya başlamıştı. Halihazırda Nokia’nın sonunu getiren de akıllı telefonlar oldu. Zira Symbian işletim sistemi ile Nokia ne yazık ki akıllı telefon pazarına adapte olamadı ve uyum sağlayamadı. Haliyle de firmanın pazar payının gitgide düşmesi ve kârının hızla dibi boylaması kaçınılmaz oldu.

Her şeye rağmen Lumia serisi ile yeniden akıllı telefon pazarına girmeye çalışan firma bir noktayla dikkatleri çekmişti, o da kamera performansı. Lumia telefonlar Windows Phone işletim sistemi ile her ne kadar performanslı olamasalar da kameralarıyla çok dikkat çekmekteydiler. Çünkü Lumia telefonların kamerası son derece verimliydi. Kamera yazılımı ve optimizasyonu ile telefonların bu hale getirildiğini söylemek de yanlış olmaz. Halihazırda o dönem Lumia telefonların kameralarını geliştiren yazılımcılar da sonrasında Huawei’ye geçiş yaptı. Huawei’nin bugünkü yüksek kamera performansının mimarlarının kendileri olduğunu söyleyebiliriz.

Nokia Telefon 108MP Kamera Özelliği

Nokia senelik bir defa akıllı telefon çıkartmaya devam etmekte. Bu senenin akıllı telefonunun da yakın zamanda duyurulması söz konusu. 8 Nisan tarihine işaret eden Nokia, düzenleyeceği bir lansmanla birlikte telefon duyurusunu gerçekleştirmek niyetinde. Nokia 10 adıyla anılması beklenen telefonda 108MP kamera olacağı iddia edildi. Bu oranın hayli iddialı bir oran olduğunu belirtelim. Eğer Nokia 108MP kamera ile piyasaya çıkarsa dikkatleri üzerine çekmeyi başaracaktır.

İlgili cihazın güzel bir kamera optimizasyonu ve performansı olması durumunda da tercih edilmemesi için hiçbir neden yok. Son birkaç dönemdir Nokia’nın güzel telefonlar çıkarttığına da şahit olduk. Nokia 8 ve Nokia 9 son derece başarılı cihazlardı. Android ekosistemine entegre olmayı başaran Nokia’nın yakında daha fazla model çıkartması mümkün. Dolayısıyla belki de Nokia’nın yükselişine yeniden şahit olabiliriz. Şüphesiz ki Nokia’nın eski gücüne kavuşması çok zor. Fakat imkânsız değil. Nokia telefon 108MP kamera ile çıkabilir, 8 Nisan’daki lansmanı bekleyin.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.