Nintendo Switch Nvidia DLSS ile Yükselebilir

0 20

Nintendo Switch Nvidia DLSS ile birlikte yükselmeyi planlıyor. Konu hakkında konuşan otoriteler gidişatı olumlu görmekteler.

Nvidia’nın DLSS teknolojisi son zamanların en büyük devrimlerinden bir tanesi. DLSS sayesinde ekran kartları alabilecekleri maksimum kapasiteden çok daha fazla FPS alabilmekte ve çok daha verimli çalışabilmekteler. Bu durum gerek oyuncuları ve gerekse ekran kartı üreticisi Nvidia’yı mutlu etmiş durumda. Zira oyuncular ilgili teknoloji sayesinde ekran kartlarından çok daha fazla verim almaktalar. An itibariyle Nvidia DLSS teknolojisinin rakipsiz olduğunu farz edersek de ilgili özellik şirketin de işine geliyor. Zira AMD tarafından DLSS’e hâlâ performanslı bir yanıt sunulamadı. Bu sebepten ötürü oyuncular sıklıkla Nvidia’yı tercih etmekteler.

Nintendo Switch’in düşük özelliklere sahip bir el konsolu olduğunu bilmekteyiz. Halihazırda Switch’i tercih eden kullanıcılar da alacakları görüntü kalitesinden ziyade işlevsellikle ilgilenmekteler. Çünkü Nintendo Switch’i istediğiniz yere gönül rahatlığıyla taşıyabiliyorsunuz. Üstelik bu süre zarfında oyununuza devam etme seçeneğiniz de mevcut. Bu bağlamda Switch’in içerisinde bulunan ekran kartı ve işlemci teknolojisi genellikle döneminin gerisinde kalmakta. Switch gibi küçük ve kompakt bir alete büyük ekran kartlarını performanslı bir şekilde sığdırmak bir hayli zor olabiliyor.

Nintendo Switch Nvidia DLSS Teknolojisinden Yararlanabilir

Bu noktada da işin içerisinde DLSS teknolojisi girmekte. DLSS teknolojisine yapılan optimizasyonların oyun yapımcıları tarafından gerçekleştirildiğini biliyoruz. Eğer yeni Nintendo Switch cihazına çıkacak olan oyunların optimizasyonları da iyi bir şekilde gerçekleştirilirse sonuç tatmin edici olacaktır. Bu noktada iş tamamen Nintendo’ya düşüyor. Nintendo yeni çıkartacağı cihazda hem DLSS’i destekleyen bir ekran kartı kullanmalı ve hem de DLSS optimizasyonunu en verimli şekilde sağlamalı.

Switch’e özel olarak çıkacak oyunların kusursuz bir şekilde DLSS’e optimize edilmesiyle beraber bu sorun aşılacaktır. Örnek vermek gerekirse Control oyununun DLSS ile birlikte son derece performanslı ve orijinalini aratmayacak görüntü kaliteli çalıştığını biliyoruz. Nintendo Switch Nvidia DLSS teknolojisi ile beraber yeni bir çağın kapılarını aralayabilir. Böylelikle yeni Switch’in satış rakamları daha da fazla artar. Çünkü birçok kullanıcı düşük FPS oranlarından ötürü Switch tercih etmiyor. 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.