Mining Rig Kurulumu Nasıl Yapılır? Kripto Para Madenciliği Kurulumu

0 9

Mining rig kurulumu nasıl yapılır? Kripto para madenciliği kurulumu ile ilgili merak edilen her şeyi ayrıntılarıyla beraber yanıtlıyoruz.

Günümüzde kripto para madenciliğinin artık farklı bir sektör haline geldiği çok açık. Öyle ki bu işin artık bir yatırım olarak düşünüldüğü günleri yaşıyoruz. Bu yatırım normal şartlar altında 3-4 ay içerisinde kendisini amorti edebiliyor ve kâra geçebiliyor. Fakat bazı şartlarda da durum düşünüldüğü gibi olmuyor. Bütün bunların ışığında da kripto para madenciliği en az bir hisse ya da kripto para yatırımı gibi değerlendirilmeye başlandı. Madenciliği araştıran insanlar genellikle kripto para madenciliği kurulumu hakkında sorular sormaktalar. Özellikle mining rig kurulumu nasıl yapılır sorusu bunların temelini oluşturuyor.

Mining Rig Kurulumu Nasıl Yapılır?

Rig kurulumu için ihtiyacınız olan bazı bileşenler bulunmakta. Bu bileşenleri satın aldıktan sonra da tek yapmanız gereken kabloları bağlamak ve oluşturduğunuz rigi kendi haline bırakmak oluyor. Yani sanılanın aksine rig kurulumu son derece kolay bir işlem. Her yaştan kişinin kolaylıkla rig kurabileceğini belirtelim. Rig kurmak için gerekli olan bileşenleri temin etmeniz ve bu bileşenleri birleştirmeniz gerekmekte.

Mining Rig Kripto Para Madenciliği Ekipmanları Neler?

  • Aldığınız kadar ekran kartı (x miktarda olsun.)
  • X miktarda anakart ve ekran kartı connectorü.
  • X miktardaki ekran kartını açacak anakart. Birden fazla anakart alıp birbirine bağlayabilme şansınız mevcut.
  • X miktardaki ekran kartını çalıştırmaya yetecek güç kaynağı.
  • Flash bellek ve yazılım

Üst tarafta listelediğimiz içeriklerle beraber siz de kolaylıkla kurulum yapabilirsiniz. Bu ekipmanları aldıktan sonra tek yapmanız gereken birleştirme aşaması olacak. Birleştirme aşaması için YouTube üzerinde birçok rehber mevcut. Bu rehberleri kullanarak siz de işinizi rahatlıkla halledebilirsiniz.

Kripto Para Madenciliği Kurulumu

Aynı zamanda işin yazılım kısmını da atlamamak gerekli. Yazılım için birçok alternatif aracı mevcut. Bu bağlamda alternatif aracılar arasından istediğinizi seçmeniz mümkün. Halihazırda HiveOS ve EasyMining gibi yazılımlar revaçta. Zira bu yazılımların gerek kullanımları ve gerek kurulumları son derece basit. Siz de bu yazılımları bir flash belleğe yükleyerek ve sonrasında birleştirdiğiniz rig üzerinde flash belleği kullanarak kripto para madenciliği kurulumu gerçekleştirebilirsiniz. Mining rig kurulumu nasıl yapılır sorusunun cevabı böyleydi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.