Microsoft Discord’u Satın Alabilir

0 15

Microsoft Discord’u satın alabilir. Gelen son söylentiler Phil Spencer’ın  Xbox markası için bu konuda oldukça ısrarcı olduğu yönünde.

Kulislerden gelen haberlere göre Epic Games ve Amazon daha öncesinde Discord’u satın almak adına bazı girişimlerde bulunmuştu. Pandemi öncesinde Epic Games tarafından gelen ilk girişim ne yazık ki başarısızlıkla sonuçlanmıştı. Zira o dönemde Epic’in aktif olarak Unreal projeleriyle uğraştığını da bilmekteydik. Dolayısıyla markanın Discord gibi büyük bir platformu satın alma gücü bulunmamaktaydı. Fakat elbette ki Epic’in uzun vadeli planları bu noktada sonlanmış olamaz.

Amazon’un pandemi sürecine denk gelen bir dönemde Discord girişimleri yaptığını bilmekteyiz. Bu durum sonucunda da Discord’un yaklaşık 4-6 milyar doların üzerindeki rakamı ne yazık ki karşılanamayacak konumdaydı. Çünkü içerisinde bulunduğumuz pandemi döneminde hiçbir firmanın bu parayı tek çırpıda verecek gücü bulunmamakta. Gerek pandemi şartları ve gerekse ekonomik durumlardan ötürü piyasa ciddi bir buhran içerisinde.

Microsoft Discord’u Satın Alabilir Söylentileri

Ancak işin Microsoft tarafına baktığımız zaman ise durum farklı. Pandemi dönemindeki oyun yokluğunu fırsat bilen Microsoft, Xbox kanadını geliştirmek niyetinde. Bunun sonucunda da firmanın Bethesda’yı satın aldığını bilmekteydik. Gelen son bilgilere göre ise oyun odaklı bir diyalog aracısı arayan Microsoft gözünü Discord’a dikmiş durumda. Discord’un özellikle PC sürümü ile bu konudaki öncü platform olduğunu bilmekteyiz. Öyle ki konsol tarafında bile hâlâ bir alternatifi çıkartılamadı.

Discord eşi benzeri olmayan bir program. Dolayısıyla fiyatı da bir hayli yüksek. Analistler bu konuda net rakamlar verememekteler. Fakat otoritelere göre 10 milyar doların üzerinde bir değeri olduğu aşikar. Bu bağlamda olası bir Discord satışının kapısı en az 10 milyar dolardan açılacaktır. Dünya üzerinde pandemi dönemi içerisinde bu parayı vermesi mümkün çok az şirket var. Microsoft ise bu şirketlerden bir tanesi. Xbox CEO’sunun Discord’u istediği bilinmekte. Phil Spencer, Discord’un kendilerine büyük katkı sağlayacağını düşünüyor. Önümüzdeki günlerde bu durumun daha da netleşmesini bekliyoruz. Net bir yorum yapmak adına çok erken olduğunu belirtelim. Fakat görünüşe göre gerçekten de Microsoft Discord’u satın alabilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.