iPhone 13 Kamera Tasarımı Yekpare Olabilir

0 26

iPhone 13 kamera tasarımı değişecek. Görünen o ki neredeyse bütün dünya gibi Apple’da kamera tasarımlarından memnun değil.

Apple telefonların harika kamera performansları olduğu herkes tarafından biliniyor. Şu anda piyasadaki en iyi kamera performansını Apple cihazlar vermekte. Gerek fotoğraf çekimi ve gerekse video çekiminde Apple cihazlar büyük yardımcılar. Birçok influencer ve fotoğrafçının aktif olarak Apple telefonlar kullandıklarını bilmekteyiz. Bu insanlar yanlarında büyük fotoğraf ve video makineleri taşımak yerine basit bir iPhone ile işlerini görebilmekteler.

Ancak iPhone kamerası ne kadar başarılı olsa da tasarım olarak bir o kadar başarısız. Neredeyse bütün Apple telefon kullanıcıları iPhone’un kamera tasarımını beğenmiyor. Her geçen seneyle beraber daha kötü bir kamera dizaynı yapmayı başaran Apple, bu konuda kullanıcılar tarafından ciddi oranda eleştirilmekte. Elbette ki güzellik son derece göreceli bir kavram. Fakat çoğu kullanıcının ortak olduğu bu görüş artık Apple’ı da etkisi altına almış gibi gözüküyor. Kullanıcıların ortak görüşü iPhone X’ten bu yana Apple’ın kaliteli kamera dizaynı yapamadığı yönünde.

iPhone 13 Kamera Tasarımı

iPhone X’ten sonra iPhone 11 ile beraber firmanın asimetrik bir kamera yapısına geçtiğini bilmekteyiz. Apple iPhone 11’de flaş noktasını, iPhone 12’de de üçüncü lensi asimetrik konumlandıran Apple kullanıcılar tarafından alay konusu olmuştu. Halihazırda Apple’ın iPhone X’ten önceki kamera dizaynı reçetesi de temiz değil. Bir önceki iPhone’larda çıkıntılı kamera kullanan firmanın bu çıkıntıdan dolayı da büyük tepki aldığını hatırlatalım. Öyle ki bazı firmalar reklam politikasını tamamen iPhone kameraları üzerinden kurgulamıştı.

Apple son birkaç jenerasyondur başarısız oldukları kamera tasarımlarını değiştirmek niyetinde. Son gelen iddialara göre firma 2022 yılında yeni çıkartacağı cihazlar ile yekpare tasarıma dönmek istiyor. Bu konuda ciddi bir mesai harcayan firmanın gerek lens konumlandırmalarını ve gerekse kamera dizaynını daha sağlıklı yapması bekleniyor. Firma içerisinde de kamera tasarımından memnun olunmadığı bilgileri gelen iddialar arasında. Dolayısıyla Apple tasarımcılarının bu konu hakkında değişiklik yapmaları beklenmekte. Apple’ın iPhone 13 kamera tasarımı ile beraber standart Android telefonların dizaynına dönmesi muhtemel. Belki de Apple göze hoş gelen, tamamen yenilikçi bir tasarım çizgisi kullanır. Bütün bunları bize zaman gösterecek.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.