Huawei P50 Pro Kamera Tasarımı Görenleri Şaşırttı

0 26

Huawei P50 Pro kamera tasarımı görenleri şaşırttı. Tuhaf görünümlü bu kameraların performansı da merak edilenler arasında.

Çinli akıllı telefon devi Huawei yoluna kaldığı yerden devam etmekte. Her ne kadar blok, engelleme ve yaptırım kararlarıyla da boğuşsa bunların Huawei’yi durduramayacağı aşikar. Zira firma yeni cep telefonu modelleri piyasaya sürmeye ve konsept tasarımlar oluşturmaya devam ediyor. Dolayısıyla araştırma ve geliştirme bazında Huawei’nin hiçbir şekilde durmadığını belirtebiliriz. Ancak elbette ki satış bazında bu yaptırımların büyük etkisi oldu. Bu sebepten firma son birkaç dönemde piyasayı yoğun telefon bombardımanına tutmanın aksine daha temkinli ilerlemekte.

Geçtiğimiz birkaç sene içerisinde Huawei’nin giriş, orta ve üst seviye segmentlerde birkaç alternatif modelle piyasaya çıktığını görmekteydik. Ancak günümüzde firma tarafında her segment için sadece bir model çıkartılması tercih edilmekte. Görünüşe göre firmanın bu üst segment modellerinden bir tanesi de P50 Pro olacak. İlgili telefonun tasarımı ve dizaynı yakın bir zaman içerisinde yayınlandı. Kullanıcılar cihazın dış görünüşünü beğenseler de kamera tarafındaki değişikliği garipsediler.

huawei p50 pro tasarımıhuawei p50 pro kamera tasarımıhuawei p50 pro kamera tasarımı

Huawei P50 Pro Kamera Tasarımı

Elbette ki bu kamera tasarımını yadırgamak son derece normal. Çünkü piyasada ender rastlanan türden bir modelle karşı karşıyayız. Huawei’nin LEICA iş birliği sayesinde son derece performanslı kameralar ürettiğini biliyoruz. Özellikle yazılım tarafındaki kusursuz optimizasyonları neticesinde firmanın bu konuda ortaya çıkarttıkları işleri zirve durumda. Yıllardır Apple’ın tek elinde tuttuğu premium seviye mobil telefon kamera performansı Huawei’nin işin içine dahil olmasıyla beraber rekabetçi konuma geldi. Zaten kullanıcıların Huawei’yi tercih etmesindeki en büyük nedenlerden bir tanesi de kameraydı. Birçok kullanıcı sadece kamera performansından dolayı Huawei cihaz satın aldı.

Huawei, istikrarlı bir şekilde kamera performansını üst seviyede tutmaya devam etmekte. P50 Pro’da da durumun aynı olacağına hiç şüphe yok. Bakalım kullanıcılar tarafından tuhaf bulunan Huawei P50 Pro kamera tasarımı tepki toplayacak mı, bunu zamanla göreceğiz. Zira her ne kadar kamerası iyi performans verse de Apple telefonların tasarımlarından dolayı tepki topladıklarını bilmekteydik. Aynı durumun Huawei cihazlarda da ortaya çıkması son derece muhtemel.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.