Google Stadia Xbox Series X İçin Geliyor

0 32

Google Stadia Xbox Series X için geliyor. Google’ın çok eleştirilen projesi yakın zamanda Series X’te aktif olarak kullanılabilecek.

Google Stadia eleştiri oklarının hedefi olmaya devam etmekte. Büyük umutlarla ortaya çıkan ve oyunculuğu kökten değiştireceğine inanılan Stadia projesi şu anlık başarısız ilerlemekte. Stadia’nın bu konudaki aldığı kararlar ve tutumu da başarısızlığın körükleyicisi oldu. Hiç beklenmedik bir şekilde Nvidia’nın GeForce NOW hizmeti başarılı olurken, Stadia aktif olarak başarısızlığını sürdürüyor. Peki Stadia’nın bu denli eleştirilmesi ve başarısız olmasındaki temel sebep ne?

Aslında temel sebep Stadia’nın satış politikası. Google Stadia, bir bulut oyunculuk servisi olması gerekirken bulut oyunculuk tabanlı bir konsol olmaya çalıştı. Google Stadia için aldığınız oyunlar tamamen farklı fiyatlandırılmakta. Bu durum da haliyle kullanıcıların canını sıkıyor. Zira Steam, Epic Games ve benzeri platformlardan bir defa oyun satın alan kullanıcılar bir daha oyuna para vermek istemiyorlar. Bu noktada çoğu kullanıcının PC üzerinden Stadia’ya erişmesini de referans gösterebiliriz. PC platformu için bir kere oyun satın almış oyuncular neden tekrardan oyun alsınlar ki?

Google Stadia Xbox Series X İçin Gelecek

Nvidia GeForce NOW’ın bu konuda başarılı olmasının en büyük sebebi kullanıcılarına özgürlük sunmasıydı. GeForce NOW tam anlamıyla bulut oyunculuk sisteminin hizmet bulmuş hali olmakta. Bir kere para verdikten sonra Steam ya da Epic Games hesabınızı GeForce NOW’a bağlayarak oyun oynayabiliyorsunuz. Böylece herhangi bir platform için oyunlara tekrar para vermek zorunda değilsiniz. Üstelik GeForce NOW ile PC için aldığınız oyunu iOS ve Android platformlarında da kullanabilmeniz mümkün.

Bu konuda Google Stadia’nın aldığı yanlış kararlar ve başarısızlığı bir yana dursun, projenin hâlâ bir şeylere çabalaması da takdire şayan. Son gelen duyurulara göre Google Stadia Xbox Series X ve Xbox Series S konsollarına gelecek. Bu konsollar ile kolaylıkla Google Stadia oynayabileceksiniz. Üstelik bu işlemin Microsoft Edge üzerinden gerçekleştirileceği söylenmekte. Eğer Xbox konsollarında aldığınız FPS’den ya da grafiklerden memnun değilseniz ayrıca Google Stadia kullanarak bu sorunu çözmeniz mümkün. Fakat halihazırda bir oyun konsoluna sahip olanlar ek bir oyun konsolu hizmeti için para verir mi, işte bu durum tartışılır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.