Google Meet Ücretsiz Arama Desteği Uzatıldı

0 17

Google Meet ücretsiz arama özelliği Haziran ayına kadar devam edecek. Covid-19 önlemleri kapsamında Google elinden geleni yapmakta.

Google’ın yüksek kaliteli toplantı yapma özelliği sunan Meet uygulaması normal şartlarda ücretli bir şekilde çalışmakta. Son derece kaliteli görüntü sunan ve işlevsel açıdan da takdirleri toplayan Meet, halihazırda birçok şirket tarafından da aktif olarak kullanılıyor. Meet’in alanındaki en iyi toplantı uygulamalarından bir tanesi olduğu bilinmekte. Zira büyük çaplı şirketler Zoom ve Teams gibi aracılar yerine Google ya da Apple tarafından sunulan toplantı uygulamalarını tercih ediyorlar. Ancak pandemi süreci ile birlikte Google ücretlendirmelerde bazı değişikiğe gitti. Bu değişiklikler de şirket sahiplerine olumlu anlamda yansıdı.

Pandemiyle birlikte evden çalışmak artık herkesin zorunluluğu haline geldi. Ofislerde çalışmak ve Covid-19 riskiyle baş başa bir şekilde iş yapmak son derece riskli. Bu bağlamda şirketler ya tam zamanlı ya da yarı zamanlı bir şekilde evden çalışmaya teşvik ediyorlar. Bu noktada da özellikle küçük çaplı şirketlerin ödeme problemleri ortaya çıkıyor. Zira bu tip girişimler bütçe problemlerinden ötürü ne yazık ki yüksek kaliteli toplantı programlarını kullanamamaktaydı. Fakat Google bu noktada büyük bir iyilik yaptı diyebiliriz. Covid-19 süreci boyunca Google Meet programını ücretsiz hale getiren Google, sınırsız görüşme özelliğini müşterilerine sundu.

Google Meet Ücretsiz Arama Devam Edecek

Normal şartlarda özelliğin Mart 2021 tarihinde sonlanması bekleniyordu. Zira Google tarafından yayımlanan takvim de ücretsiz aramaların bu tarihte kapanacağı şeklinde. Fakat yeni gelen açıklamalara göre Google pandemi sürecinden ötürü ücretsiz arama süresini uzatmış vaziyette. Gmail üzerinden yapılan bütün görüşmelerde Google Meet Haziran 2021’e kadar ücretsiz olarak devam edecek. Bu bağlamda şirket sahipleri üç ay daha Meet’i ücretsiz bir şekilde kullanmaya devam edebilirler.

Özellikle Amerika’da normalleşme şartlarının şimdiden başladığını belirtelim. Amerika’nın an itibariyle aşı konusunda herhangi bir sorunu bulunmuyor. Bu bağlamda Amerika’daki vatandaşlar hızlıca aşılarını olabilmekteler. Haziran ayından sonra evden çalışmaya başlanması ve aşıların tamamlanması takdirinde Google Meet ücretsiz arama desteği muhtemelen son bulacaktır. Evden çalışanların bu süre zarfında Meet kullanması mümkün.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.