Google Chrome Takip Et Butonu Yakında Geliyor

0 29

Google Chrome takip et butonu duyuruldu. Chrome, web sitelerindeki güncellemeleri kaçırmamanız için “takip et” düğmesini kullanıma sunacak.

Uzun bir süredir hayatımızda olan Google Chrome ara ara kullanıcılarına çeşitli özellikler getirerek daha etkili bir hizmet sunmaya devam etmekte. Bu yüzden internet tarayıcısı olarak en çok tercih edilen uygulamaların arasında bir numarada yer alıyor. Chrome Story yayıncıları, bu özelliği ilk olarak Android cihazlarda keşfetti. 

Takip et butonunun Android cihazlarda tarayıcıya girdikten sonra sitenin ana sayfasında veya tarayıcının menüsünde görüneceği iddia ediliyor. Resmi bir açıklama yapılmadığı için bu özelliğin ne zaman çıkacağı tam olarak bilinmiyor. Fakat Chrome Story, bu özelliğin kısa bir zaman içerisinde kullanıma sunulacağını ve Google’ın keşfet özelliğiyle birlikte entegre edilebileceğini de belirtti.

Google Chrome Takip Et Butonu

Bazı yabancı kaynaklar ise Google takip et butonunun oldukça eskiye dayandığını iddia ediyor. İddialara göre özellik, 2013’te kullanımdan kaldırılan Google Reader’ın yerini alabilir. Sosyal medya platformlarının yükselmesinden önce Google Reader, WordPress bloglarında sıklıkla yer almaktaydı. Blog, haber veya güncel olayları Google üzerinden takip ediyorsanız bu özellik yakında sizlerle buluşacak. İlgili özelliğin yayıma girmesi durumunda da aşağıdaki işlevselliklere sahip olması beklenmekte.

  • Yayınlanmakta olan blog yazılarından anında haberdar olabileceksiniz.
  • Herhangi bir haber sitesini takip ediyorsanız orada paylaşılan bir haberi herkesten önce siz okuyarak bilgi sahibi olabileceksiniz. 
  • Web sitesi güncellemeleriyle entegre bir şekilde internette gezinebileceksiniz.
  • İndirime girmesini istediğiniz bir ürünü internet sitelerinden takibe alabileceksiniz. Böylece indirime girdikten sonra istediğiniz ürünü elde edebilirsiniz.

Bütün bunların yanı sıra özelliğin RSS mantığında çalışacağını da belirtelim. Yani web sayfalarının aktifleştirmeleri ve temalarına entegre etmeleri durumunda bu özelliği kullanabileceksiniz. Fakat birçok web sayfasının bu özelliği aktif hale getireceğini düşünmekteyiz. Çünkü zil açarak bildirim alma özelliğinde gerek web sayfaları ve gerek kullanıcılar son derece sıkılmışlardı.

Özelliğin Apple cihazlara gelip gelmeyeceği hakkında şu anlık net bir bilgi bulunmamakta. Google Chrome takip et butonu hakkında resmi ve kesin bilgiler geleceği zaman konudan sizleri haberdar edeceğiz. Bizi takipte kalmaya devam edin.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.