Facebook Bilgilerinin Çalındığını Nasıl Anlarız?

0 16

Facebook bilgilerinin çalındığını nasıl anlarız? Ortaya çıkan bilgiler üzerine bu yöntemle birlikte hesabınızı takip edebilmeniz mümkün.

Facebook’un geçtiğimiz günlerde kullanıcılarının hesap bilgilerini çaldırdığını duyurmuştuk. Bunun üzerine de birçok kullanıcıda “Acaba benim hesabım da çalındı mı?” sorusu baş gösterdi. Toplamda 533 milyon Facebook hesabının çalındığını belirtelim. Bu kadar fazla sayı arasında elbette ki sizin hesabınızın olması mümkün. Bu bağlamda ivedilikle hesabınızı güvene almanızı tavsiye etmekteyiz. Bunun için hesap şirelerinizi değiştirebilir ve özellikle e-posta şifrenizi tekil hale getirebilirsiniz. Tavsiyemiz e-posta şifrenizi sadece ilgili e-postada da kullanmanız gerektiği.

Fakat bazı kullanıcılar elbette ki hesaplarının çalınıp çalınmadığını merak ediyorlar. İlgili hesaplar an itibariyle deep web üzerinden satışta. Satış sayfalarına ulaşmanız durumunda siz de hesabınızın olup olmadığını görebilirsiniz. Fakat bu durum son derece riskli olacaktır. Zira ilgili sitelerde virüs bulaşma olasılığı gerçekten çok yüksek. Bunun için size tavsiye edeceğimiz web sayfası ile beraber bu problemi kökten çözmeniz mümkün. İlgili web sayfası kendi veritabanına çalınan bütün hesap bilgilerini eklemiş durumda. Tek yapmanız gereken ilgili sayfa üzerinden kendi e-posta adresinizi sorgulatmak olacak.

Facebook Bilgilerinin Çalındığını Nasıl Anlarız? Yöntemi Nedir?

Bunun için tek yapmanız gereken haveibeenpwned.com web sayfasını kullanmak. İlgili web sayfası üzerinde bu zamana kadar hack yaşamış olan bütün platformlar mevcut. Dolayısıyla Facebook’un da burada olduğunu belirtelim. Eğer hesabınızın hacklenip hacklenmediğini öğrenmek istiyorsanız siz de haveibeenpwned üzerinden arama gerçekleştirebilirsiniz. Arama sonuçlarına göreyse herhangi bir Facebook ya da farklı uygulama hacklenmesi yaşayıp yaşamadığınızı öğrenirsiniz.

Bu noktada sürprizlere de hazır olmanız gerektiğini öneriyoruz. Çünkü üzerinden çok fazla zaman geçmiş bir web sayfasına e-postanızı vermenizle bilgileriniz çalınmış olabilir. Unutmayın ki ilgili web sayfası bütün siteleri kapsamakta. Bu bağlamda farklı sitelerdeki hırsızlıkları da tespit etmeniz mümkün. Size tavsiyemiz belirli aralıklarla ilgili sayfadan kontrol gerçekleştirmeniz olacak. Böylece hesabınızın farklı siteler tarafından çalınıp çalınmadığını rahatlıkla anlayabilirsiniz. Facebook bilgilerinin çalındığını nasıl anlarız sorusu için haveibeenpwned.com’u ziyaret etmeyi unutmayın. Üstelik web sayfasına yapılan aramalar tamamen ücretsiz durumda.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.