eBay Üzerinden NFT Almak Artık Çok Kolay

0 2

eBay üzerinden NFT almak artık mümkün. Yeni bir güncelleme ile beraber gelen eBay, NFT satışına resmi olarak başladıklarını duyurdu.

Günümüzde NFT satışların gerçekten çok tuttuğu aşikar. Zira kripto paraların madencilik ve borsa tarafı bir yana dursun, NFT tarafı gerçekten çok popüler. Bu bağlamda da hemen hemen bütün platformlar bir şekilde NFT dünyasına giriş yapmaya çalışıyor. Böylece de ortaya değişik görüntüler çıkabilmekte. Örneğin normal şartlarda ünlü bir perakendeci olan eBay de NFT dünyasına adımını attı. Normal şartlarda eBay’in uzun zamandır NFT dünyasına adım atmak istediği bilinmekteydi. Çünkü NFT koleksiyon satışları aslında eBay’in tam da fiziksel ve dijital olarak yaptığı alana giriyor. Halihazırda eBay üzerinde birçok dijital içerik de mevcut. An itibariyle eBay üzerinden satılan dijital içeriklerin içerisine NFT de katıldı.

NFT, yani değiştirilemeyen tokenler son zamanlarda hızla yükseliyor. Her NFT’nin sadece tek bir tane olarak özel olması bunun en büyük nedeni. Böyle olunca da insanlar koleksiyon bazında içeriklerini NFT olarak satmaya niyetleniyorlar. Örneğin NFT üzerinden resim, tweet, fotoğraf ve hatta tablo satışı bile gerçekleşmekte. Günümüzde hemen hemen her içeriğin NFT olarak satımı mümkün. Bu içerikleri NFT’ye dönüştürmek de son derece kolay. NFT’ye dönüştürülen içerikler ufak bir emir ile beraber hızla alıcısına aktarılıyor, böylece de ilgili içerik sonsuza kadar güven içerisinde kalmış oluyor.

eBay Üzerinden NFT Almak

İlerleyen günlerde eBay’ın NFT satışına daha fazla yoğunlaşması da muhtemel. Böylece eBay üzerinden ortaya çıkan içerikler açık arttırma mantığı ile alıcılarına ulaştırılabilir. Bütün bunların yanı sıra açık arttırma olmaksızın da kullanıcıların NFT içeriklerini pazara koymaları mümkün. Böylece pazardan beğendiğini satın alan müşteriye NFT içerik yüklenirken, ücret de direkt olarak satıcıya aktarılır. İlerleyen günlerde Alibaba, Aliexpress, Banggood ve benzeri dev platformların da NFT’ye katılması muhtemel. Çünkü bu tip platformların perakende ürün satışı aslında NFT mantığına çok uyuyor. Aynı zamanda Türk platformlarının da NFT satışı yapması son derece olası. eBay üzerinden NFT almak artık mümkün, bakalım ilerleyen günlerde bu süreç bize neler getirecek, bekleyip göreceğiz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.