Donald Trump Platformu Duyuruldu

0 18

Donald Trump platformu hayata geçiyor. Eski ABD başkanı Trump, kendi sosyal medya platformunu yayına vereceğini resmi olarak duyurdu.

Trump’ın başkanlığı kaybedici son derece olaylı geçmişti. Birçok kişiyi şaşırtan nokta ise çeşitli sosyal medya platformlarının bu olaylara dahil oluşuydu. Trump aktif olarak Twitter hesabı üzerinden başkanlık seçimini kazandığını ilan etti. Üstelik atılan ABD oylarında da hile yapıldığını dile getirdi. Fakat bütün bu tweetlerden sonra öncelikle Twitter kendisine engel uyguladı. Twitter’ın güvenilmeyen tweetleri “güvensiz” olarak işaretlediğini bilmekteyiz. Bu metot üzerinden Trump’ın tweetleri birer birer “güvensiz” damgası aldı ve süreç böylelikle başlamış bulundu.

Sonrasındaysa bu süreci Twitter engeli takip etti. Öyle ki bir noktada Trump’ın Twitter hesabı askıya alındı. Dolayısıyla da eski ABD başkanı hiçbir şekilde sosyal medyadan destekçilerine erişemedi. Zira Twitter ve Facebook sosyal medyalarını denklemden çıkarttığınız zaman geriye hiçbir güç kalmamakta. Twitter’ın yaptıklarına Instagram ve Facebook’da devam edince sonuç gerçekten hüsran oldu. Her ne kadar Trump’ın sevmeyenleri olsa da birçok kişi tarafından bu hamleler basın özgürlüğüne darbe olarak tanımlanmakta.

Donald Trump Platformu Geliyor

Yaşanan bu gelişmelerin ışığında ABD’de ciddi tartışmalar patlak verdi. Çoğu Demorkat ve Cumhuriyetçi sosyal medya platformlarının seçim günü yaptıkları bu hareketleri yanlış olarak yorumladı. Bu hareketlerin basın özgürlüğüne karşı bir tutum olduğunu belirten yetkililer başta Twitter olmak üzere bütün sosyal medya platformlarını kınadılar. Trump’ın o gün hiçbir şekilde kendisine oy atamayanlara ulaşamamasının sebebi sosyal medya engelleriydi.

O günden beridir Trump sosyal medya kullanmamakta. Fakat kendisinin yaptığı açıklamalara göre de kısa süre içerisinde sosyal medyaya dönmeyi planlıyor. Ancak bu dönüş Twitter, Instagram ya da Facebook aracılığıyla olmayacak. Trump, kendi sosyal medya platformunu kurmanın ve bu platform üzerinden yayın yapmanın peşinde. Bunun da en kolay çözümü Trump’ın kendi sosyal medyasını kurması olacak. Donald Trump platformu yakın zamanda geliyor. Platformun halka açık bir şekilde kullanımı olacağı da söylentiler arasında. Eski ABD başkanının bu yeni sosyal medyası bakalım günümüzün dev markalarına kafa tutabilecek mi, gelişmeleri heyecanla bekliyor olacağız.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.