Days Gone PC Çıkış Tarihi Ne Zaman?

0 7

Days Gone PC çıkış tarihi belli oldu. Normal şartlarda sadece PlayStation platformu için özel olarak çıkartılan yapım PC’ye de geliyor.

Şüphesiz ki PlayStation’ın en önemli kozlarından bir tanesi konsola çıkartmış olduğu özel oyunlar. The Last of Us, Bloodborne, God of War, Spider-Man ve benzeri birçok özel oyunla PlayStation öne çıkmakta. Aynı zamanda Horizon, Persona ve Days Gone gibi serileri de unutmamak gerek. Fakat düşen oyun gelirlerinden ötürü Sony son zamanlarda farklı bir politika izlemeye başladı. Sony, halihazırda PlayStation için çıkarttığı oyunları PC platformuna da getirme kararı aldı. Persone 5, Horizon, Heavy Rain ve benzeri yapımlar bu duruma sadece birkaç örnek. Aynı zamanda Bloodborne’un da PC’ye geleceği kulislerde konuşuluyor. PC’ye gelecek olan bir diğer Sony tescilli oyun da Days Gone olacak.

Days Gone’ın PC portuyla ile ilgili beklentiler büyük. Zira oyunun grafikleri PlayStation 4 sürümünde tatmin edici düzeyde değildi. God of War ve The Last of Us gibi oyunların, daha önce çıkmalarına rağmen, Days Gone’dan fersah fersah daha kaliteli grafiklere sahip olduklarını biliyoruz. Bu noktada yapımcıların verimli bir iş ortaya koyamadıkları son derece açık. Yeni çıkacak Days Gone sürümünde ise PC portunun daha iyi grafiklere sahip olması beklenmekteydi.

Days Gone PC Çıkış Tarihi

Yapımın PC çıkış tarihi 18 Mayıs olarak belirlendi. Steam üzerinden çıkış yapacak olan oyun hakkında da bazı oynanış videoları paylaşıldı. Ancak oynanış videolarından anlaşılana göre yapımın grafiklerinde hiçbir gelişme yok. Days Gone tamamen PlayStation 4 grafikleri ile beraber PC çıkışını gerçekleştiriyor. Bu noktada da bazı oyuncuların ciddi tepkileri oldu. Zira oyuncular PC’de grafiklerin çok daha hoş ve kaliteli gözükmesini bekliyorlardı. Aynı şekilde muhtemelen PlayStation 5’e portlanacak oyunda da grafik bazında pek bir değişiklik beklememek gerek. Çünkü görünen o ki yapımcılar oyunun görsellerini oynamaya pek niyetli değiller. Days Gone PC çıkış tarihi yaklaşıyor. Gelecek ay çıkacak olan oyunun PC platformundaki satışlarını ve tepkilerini yakında göreceğiz. Ancak oyunun bulunduğu skala itibariyle pek büyük bir satış beklenmemesi gerektiğini belirtelim.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.