Cyberpunk 2077 Multiplayer Modu Gelmeyebilir

0 17

Cyberpunk 2077 multiplayer modu yeniden değerlendirildi. Şirket içerisinden gelen açıklamaya göre CDPR konu üzerine yoğunlaşacak.

Cyberpunk 2077’nin olaylı çıkışı üzerinden kısa bir zaman geçti. Oyunun konsollarda oynanmayacak durumda olması, vaat edilen hiçbir şeyi vermemesi ve PC platformunda da buglarla dolu olması yapımcı firmayı zora sokmuştu. Yaşanan gelişmelerden sonra CD Projekt Red bütün oyunculardan özür dilemişti ve yeni getirecekleri güncellemelerle bu durumu toparlayacaklarını belirtmişti. Öyle ki Cyberpunk 2077’nin PlayStation ve Xbox mağazalarından kaldırılması hâlâ oyuncuların hafızalarındadır. 

Normal şartlarda Cyberpunk 2077’ye multiplayer modunun geleceği sözü CD Projekt Red tarafından verilmişti. Multiplayer için tam bir tarih vermeyen CD Projekt Red bunun adına hummalı bir çalışma gerçekleştireceklerini belirtmişti. Fakat görünüşe göre bu değerendirme süreci aksayabilir. Zira konu hakkında açıklama yapan CD Projekt Red şirketlerinin geleceği ve yapacakları yeni oyunlar hakkında önemli kararlar aldıklarını belirtti. Alınan kararlar ışığında CD Projekt Red, Cyberpunk 2077’nin multiplayer modunu yeniden düşüneceklerini belirtti. Ayrıca firma 2022 itibariyle yeni oyunlar yapmaya da başlayacak.

Cyberpunk 2077 Multiplayer Modu

Multiplayer modunu sadece yeniden değerlendirdiklerini belirten CD Projekt Red, konu hakkında fazla bir detay vermedi. Fakat görünen o ki ilgili mod ya yeni bir erteleme ya da yeni iptal durumu ile karşı karşıya. Konu hakkında yeni açıklamaların yakın bir zaman içerisinde gelmesi bekleniyor. Fakat unutmayalım ki yapımcı firma CD Projekt Red, Cyberpunk 2077 ile vaat ettiği birçok şeyi gerçekleştiremedi. Eğer vaat ettikleri multiplayer modunu da oyunculara vermezlerse CD Projekt Red’in büyük bir tepkiyle karşı karşıya kalması son derece olası.

Bütün bunların yanı sıra şirket gelecek oyunları hakkında da fikir verdi. 2022 itibariyle birden fazla oyun yapmaya başlayacak olan firma tamamen The Witcher ve Cyberpunk evrenine yoğunlaşacak. Ancak firmanın verdiği doneler arasında yeni oyunlarında muhakkak multiplayer modunun olması gibi bilgiler de mevcut. Bu bağlamda yeni Witcher oyununun multiplayer modu ile gelmesi son derece olası diyebiliriz. Fakat Cyberpunk 2077 multiplayer modu yeniden değerlendirilmeye alınmış vaziyette. Belki de Cyberpunk’ın multiplayer modu ile hiçbir zaman tanışamayacağız, bunu bize zaman gösterecek.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.