Clubhouse Sızıntısı 1.3 Milyon Kullanıcıyı Etkiledi

0 17

Clubhouse sızıntısı 1.3 milyon kullanıcıyı etkiledi. Görünüşe göre birçok kritik veri de sızdırılan doneler arasında yer almakta.

Gün geçmiyor ki yeni bir sızıntı haberi ile karşı karşıya kalmayalım. Üstelik bu sızıntı haberlerinin son derece normalleşmesi de işin en korkunç boyutuna ulaşmış durumda. Günümüz itibariyle sızıntı haberlerini artık normal karşılar ve hiçbir şey olmamış gibi değerlendirir olduk. Özellikle son yaşanan Facebook olayında bu durum iyice ayyuka çıktı. Hatırlarsanız Facebook tamı tamına 533 milyon kullanıcının verisini sızdırmıştı. Lakin yaşanan bu sızıntı hiçbir haber sitesinde büyütülmemiş ve yankı bulmamıştı. Üstelik geçtiğimiz seneler içerisinde gerçekleşen ufak çaplı sızıntılar bile günden olmayı başarabilirken bu sızıntının duyulmaması son derece ilginç oldu. Bu durumu ise artık kullanıcıların ve haber sitelerinin sızıntı haberlerine alışması ile bağdaştırmaktayız. Zira kullanıcılar artık verdikleri bilgilerin er ya da geç sızdırılacağını bilerek bu duruma göre kendi önlemlerini almaktalar.

Gün itibariyle de yeni bir sızıntı haberiyle karşı karşıya kaldık. Popüler sosyal medya uygulaması Clubhouse tarafından gelen bu haber kullanıcıları şoke etmiş durumda. Popüler yayın hayatına yeni başlayan Cloubhouse’ın ilk defa böyle bir durumla karşı karşıya kaldığını da belirtelim. İlgili uygulamanın geliştiricileri Facebook ya da Twitter gibi bu konuda tecrübeli değiller. Dolayısıyla problemi nasıl idare edecekleri ciddi merak konusu. Gelen haberlere göre ilgili sızıntı sonucunda yaklaşık 1.3 milyon kullanıcının verisi ortaya çıktı.

Clubhouse Sızıntısı 1.3 Milyon Civarı

Sızdırılan veriler arasında birçok özel bilgi de mevcut. Kullanıcı adları, şifreler ve e-postaları kapsayan bu veriler oldukça sıkıntılı olabilir. Eğer Clubhouse şifreniz ile e-posta şifreniz aynı ise siz de bu sorundan ötürü sorun yaşayabilirsiniz. Clubhouse kullanıcılarının ivedilikle hem e-posta ve hem de Clubhouse şifrelerini değiştirmeleri gerektiği söyleniyor. Aynı zamanda e-posta şifrenizi de başka hiçbir yerde kullanmadığınızdan ve sadece o e-postaya ait olduğundan emin olmalısınız. Clubhouse sızıntısı 1.3 milyon ile sınırlı kalmış gibi durmakta. Uygulamanın davet sistemini kullanmaması ve herkese açık olması senaryosunda ne kadar çok bilgi sızdırılabileceğini lütfen siz tahmin edin.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.