Artık Tesla Bitcoin ile Ödeme Almayacak

0 1

Tesla Bitcoin ile ödeme almayacağını duyurdu. Artık Tesla araçlara Bitcoin aracılığıyla ödeme yapmak mümkün değil, gerekçe ise çevrecilik.

Bitcoin’in çevrecilik hususunda büyük bir tehlike olduğu artık bütün dünya tarafından kabul ediliyor. Zira Bitcoin üretmek adına kullanılan madencilik cihazları ciddi oranda elektrik yakmakta. Bu durumun sonucunda ise doğal kaynaklar Bitcoin uğruna hızla tükeniyor. Son yayımlanan istatistiklere göre Bitcoin madencilerinin dünyada 1 sene içerisinde kullanılan toplam enerjiyi sadece 2-3 ay içerisinde harcadıkları tespit edildi. Dolayısıyla da birçok devlet ve hükümet bu konuda önlemler almaya çalışıyor. Örneğin Çin, Tayvan ve bazı Avrupa ülkeleri bu devletlerden birkaç tanesi. Aynı zamanda bazı Amerikan eyaletleri de kendi önlemlerini almak niyetinde. Görünüşe göre Tesla ve Elon Musk’ta madencilikten pek memnun değil.

Tesla Bitcoin ile Ödeme Almayacak

Çevrecilik hususunda da radikal bir karara imza atan Tesla artık Bitcoin aracılığıyla ödeme kabul etmeyeceklerini duyurdu. Halihazırda Tesla’nın Bitcoin ile ödeme alması gerçekten büyük olay olmuştu. Öyle ki bu durum kripto para dünyasını destekleyen en büyük hareketlerden bir tanesi olarak yorumlanmıştı ve haberle birlikte de BTC yükselişi artmıştı. Fakat yaşanan son gelişmelerin ışığında durum olumludan olumsuza dönmekte. Çünkü an itibariyle BTC’de ciddi dalgalanmalar bulunuyor, bunun en büyük sebeplerinden bir tanesi de ardı ardına gelen çevrecilik açıklamaları ve Tesla’nın hamlesi. Görünüşe göre madencilik sorunu çözülene kadar da bu durum devam edecek.

Elon Musk ve Bitcoin

Elon Musk’ın kripto paralara en çok inanan iş adamlarından bir tanesi olduğunu bilmekteyiz. Tesla CEO’su sürekli olarak yaptığı açıklamalarla ve demeçlerle birlikte kripto para dünyasına olan inancını yinelemekte. Fakat görünüşe göre Musk’ın da hayal ettiği kripto para dünyası bu değildi. Çünkü sadece madencilikle birlikte dünyanın para için yok edildiği bir geleceği kimse istemez. Böyle bir kripto düzen de kimseyi memnun etmez. Tesla Bitcoin ile ödeme almayacağını duyurarak bu çılgınlığa da tepkisini koymuş oldu. Gelecekte daha fazla tepkinin koyulması ve bir şekilde madenciliğin önüne geçilmeye çalışılması da muhtemel, çünkü ekran kartı üreticileri de durumdan memnun değil.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.