Apple Spring Loaded Etkinliği Yaklaşıyor

0 11

Apple Spring Loaded etkinliği kısa bir süre içerisinde geliyor. 20 Nisan’da gerçekleşecek olan etkinlikten beklentiler büyük.

Stok problemler, pandemi, üretim sorunları ve maliyetler derken firmalardan yeni ürünler görmemeye alıştık. Neredeyse bir yıldır ne Apple, ne Samsung ve ne de farklı bir teknoloji devinden haber alamamaktayız. Zira ilgili firmalar yaşanan stok sorunları ve üretim kısıtlılığı nedeniyle büyük problem çekmekteler. Aynı zamanda firmaların pandemi sürecinde ciddi zarara uğradıklarını da biliyoruz. Bu bağlamda firmalar hem pandeminin ve hem de üretim maliyetlerinin sorunlarıyla boğuşmaya çalışırken var olan pozisyonlarını korumanın yollarını aradılar. Bu noktada da yeni bir ürün tanıtımı ne yazık ki göremedik.

Apple tarafında ise bu durum değişecek gibi gözüküyor. Apple Spring Loaded etkinliği ile firmadan beklentiler bir hayli büyük. Firmanın sürpriz ürünler tanıtması beklenirken aynı zamanda da var olan ürünlerin daha iyi modellerini göstermesi gerektiği düşünülmekte. Birçok Apple sever kendi Apple ürünlerinin gelişmiş versiyonlarını görmek istiyor. Her ne kadar ülkemizde herhangi bir Apple ürününe erişim bir hayli zorlaşmış olsa da yurt dışında durum böyle değil. Avrupa ve Amerika’da her yeni çıkan Apple ürününü kullanan ciddi bir kesim mevcut. Bu bağlamda da Apple’ın marka unvanını koruyabilmesi adına yeni ürünler geliştirmesi şart. Zira halihazırda firmanın ulaşabileceği bir satış kitlesi mevcut.

Apple Spring Loaded Etkinliği

Önümüzdeki günlerde gerçekleşmesi planlanan etkinlikten birçok beklenti bulunmakta. Yeni iPad Pro model, AirTags, yeni iPad Mini, AirPods 3, yeni Apple TV model, iOS 14.5 ve benzeri birçok ürünün yeni versiyonu ilgili etkinlikte beklenmekte. Bu ürünlerden hangilerinin tanıtılıp tanıtılmayacağı ise soru işareti. Fakat ilerleyen günlerde konu hakkında bilgi alacağımız kesin. Aynı zamanda Apple’ın sürpriz tanıtımlara da açık olduğunu unutmamak gerek. Neredeyse her etkinliğinde sürpriz bir ürününü tanıtan Apple, Spring Loaded’i de boş geçmek istemeyecektir. Ancak pandemi sürecinin getirdiği şartlar ve üretim sorunlarıyla beraber herhangi bir sürpriz ürünün tanıtılmayacağı da söylentiler arasında. Sonuç olarak Apple Spring Loaded etkinliği 20 Nisan tarihinde geliyor. Etkinlikte yaşanan gelişmelerden sizleri haberdar etmeye devam edeceğiz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.