Amoung Us PlayStation 4 ve 5 Sürümü Duyuruldu

0 6

Amoung Us PlayStation 4 ve 5 sürümü yakında geliyor. Çok sevilen oyunun konsol sürümleri sonunda resmi bir şekilde duyuruldu.

İlk başlarda sadece PC platformu için özel olan Amoung Us sonrasında mobil platforma gelmesi ile gerçekten çok fazla büyüdü. Mobil platformlardaki oyuncu potanisyelinin gerek konsol ve gerekse bilgisayar platformlarından daha fazla olduğu bir gerçek. Bu bağlamda da yapımcılar genellikle önceliklerini bu alan dikmekteler. Görünüşe göre Amoung Us bu önceliği bir hayli fazla önemsemiş vaziyette. Zira oyunun çıkı üzerinden 3 sene geçmesine rağmen yapımın ne Xbox ne de PlayStation sürümü ortada yoktu. Bu durum Amoung Us’ı konsollarından oynamak isteyen oyuncuları derinden üzmekteydi. Zira ilgili yapım her şartta ve durumda oynanabilen, son derece eğlenceli bir oyun.

Ancak bu bekleyiş fazla uzun sürmeyecek gibi gözüküyor. Geçtiğimiz günlerde direkt olarak Microsoft yaptığı bir açıklama ile Amoung Us’ın Xbox platformlarına 2021 yılı içerisinde geleceğini duyurmuştu. Bu duyuruyu Microsoft’un bizzat yapması yapımın ne kadar önemsendiğini de göstermekte. Zira Amoung Us, tıpkı mobil platformlarda olduğu gibi, konsol platformlarına da çıkış yapması itibariyle yeniden satış ve oynanış rekorları kırma potansiyeline sahip. Haliyle de hiçbir yapımcı ve konsol bu oyunu kaçırmamak istiyor. Xbox açıklamasından sonra yeni bir haber bekleyen Sony tarafı da sonunda neşelendi. Xbox ile birlikte oyun PlayStation konsollarına da resmi olarak gelecek. Üstelik yapım hem PlayStaton 4 ve hem de PlayStation 5 için iki ayrı sürüm olacak.

Amoung Us PlayStation 4 ve 5 Sürümü

Oyunda elbette ki crossplay ve online play seçenekleri olacak. Fakat oyunun PlayStation çıkış tarihi hakkında herhangi bir bilgi açıklanmadı. Muhtemelen Amoung Us PlayStation çıkış tarihi Xbox ile aynı dönemde olacaktır. Bu da 2021 yılı içerisinde bir zamana tekabül ediyor.

Aynı zamanda Amoung Us yetkilileri PlayStation çıkışı ile beraber özel Ratchet & Clank skinini de sunacaklarını belirttiler. Bu bağlamda Ratchet & Clank hayranları da yeni skinleriyle beraber Amoung Us deneyimi yaşama şanslarına sahip. Oyun hakkında daha fazla bilgi geldikçe sizleri haberdar etmeye devam edeceğiz, Amoung Us PlayStation 4 ve 5 sürümü geliyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.