AMD Sürpriz Güncelleme ile Performans Artışı Sağladı

0 11

AMD sürpriz güncelleme yayınlayarak herkesi şaşırttı. İlgili güncelleme ile beraber ekran kartları daha verimli hale gelmekte.

AMD normal şartlarda birkaç hafta önce yeni bir güncelleme yayınlamıştı. Bu güncelleme ile beraber Adrenalin Software yeniden AMD Radeon Software adını almıştı. Ancak güncellemenin içeriği yazılımın genel değişimiyle beraber ekran kartı optimizasyonu da içermekteydi. Aynı zamanda Cyberpunk ve benzeri oyunlar için bazı optimizasyonlar da söz konusuydu. AMD, son zamanlarda yazılım tarafındaki zafiyetini gidermişe benziyor. Yıllardır kötü yazılım optimizasyonu ile anılan firma artık bu durumu aşmış vaziyette. Fakat haberimizin konusu bu değil. Son gelen verilere göre AMD son yayımladığı 21.4.1 güncellemesine ek olarak farklı bir güncelleştirme de yayımladı. Bu güncelleştirmeyle beraber de AMD RX 6000 serilerine direkt olarak etki eden parametreler sundu.

AMD’nin sessiz sedasız yayınladığı son güncelleme ile beraber RX 6000 serisi ekran kartlarında gözle görülür bir performans artışı söz konusu. Öyle ki ilgili kartlar artık hem çok daha serin ve hem de çok daha sessiz çalışmaya başladılar. Önemli bir yazılım güncellemesi olan son AMD sürücüsünü şiddetle güncellemenizi öneriyoruz. Yapılan bu güncelleme ise ekran kartı, işlemci ve benzeri bileşenlerde sürücülerin ne kadar önemli olduğunu yeniden gözler önüne serdi. Sürücü optimizasyonu ile beraber ekran kartlarının uçuşa geçmesi son derece muhtemel. Optimizasyon, var olan özelliğin çok daha verimli çalışmasını sağlıyor. AMD sürpriz güncelleme detaylarına yakından bakalım.

AMD Sürpriz Güncelleme Yaptı

RX 6700 XT, RX 6800, RX 6800 XT ve RX 6900 XT ekran kartlarına etki eden bu güncellemenin detayları da test edildi. Detaylara göre 2K oyunculukta kartların 5W ile 25W arasında değişen bir güç tüketimi azalması söz konusu. Dolayısıyla ekran kartları daha az güç ile daha fazla performans verebiliyorlar. Bu sayede de kartlar daha soğuk çalışmakta. Üstelik performanslarından herhangi bir ödün vermeden. 50W’lik güç çekişi oranlarının 30W’ye kadar düştüğü gözlemlenmekte.

Özellikle 6700 XT modelinde bu rakam 30W’lere kadar çıkmakta. Bu bağlamda 6700XT kullanıcılarının son sürüm AMD güncellemesini kesinlikle yapmaları öneriliyor. AMD sürpriz güncelleme ile beraber kartlarına ufak bir cila gerçekleştirdi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.