Amazon LOTR Oyunu İptal Edildi

0 8

Amazon LOTR oyunu iptal edildi. MMO türüne olacak olan yapım 2019 yılında duyurulmuştu fakat yapımın ömrü çok fazla uzun olmadı.

Amazon’un Lord of The Rings haklarını satın alması üzerinden bir hayli zaman geçti. Bu süre zarfında farklı projeler duyuran ve aldıkları isim hakkını kullanmak isteyen firma ne yazık ki pek başarılı ilerlemiyor. Zira 2018 yılında alınan isim haklarının üzerinden tam üç sene geçti. Geçtiğimiz üç sene içerisinde LOTR ile alakalı herhangi bir görsel medya göremedik. Amazon’un bu noktada birçok fikri mevcut. Örneğin firmanın aktif olarak LOTR dizisi çekmek istediği bilinmekte. Bu konu hakkında da çalışmalar başladı. Aynı zamanda firmanın LOTR için bir MMO oyunu yapmak istediğini de biliyorduk. Ancak bu oyun iptal edildi.

LOTR projesinin yanı sıra, Amazon uzun zamandır oyun dünyasına girmek istiyor. Firmanın birçok stüdyo kurarak kendi oyunlarını yaptırtmak istediğini bilmekteydik. Ancak bu konuda da yeteri kadar somut adım atamadılar. Birçok firma oyun yapmanın ne denli zor bir iş olduğunu unutuyor. Bunun üzerine de yeni oyun stüdyoları kurarak amatör mühendislere oyun yaptırtmaya çalışıyor. Fakat bu durumun sonucu elbette ki başarısızlık oluyor. Örneğin Micrososft’un bunu acı bir şekilde tecrübe ettiğin biliyoruz. Bunun üzerine de Micrososft büyük bir oyun stüdyosu olan Bethesda’yı satın alarak sorunu kökten çözmüştü. Amazon ise aynı durumu acı bir şekilde tecrübe edecek gibi duruyor. Çünkü Amazon LOTR oyunu iptal edildi.

Amazon LOTR Oyunu İptal Süreci

2014’ten beridir oyun yapma sürecini yürüten Amazon hâlâ daha başarılı bir proje sunamadı. Bunun sonucunda ise harcanan maliyet ve kazanç dengesi ışığında bu iptal kararı ortaya çıktı diyebiliriz. Konu hakkında açıklama yapan yetkililer ilgili oyunu yapan ekibin daha iyi farklı projelere odaklanacaklarını belirtti. Fakat Amazon LOTR oyunu iptal sürecine rağmen LOTR dizisinin hâlâ daha rafa kalkmadığını belirtelim. Lord of The Rings evreni gerçekten çok büyük ve detaylı materyal içermekte. Yakın gelecekte LOTR hakkında yeni içerikler görmek artık her fantastik kurgu sevenin hayali olmuş durumda.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.