5G Teknolojisi Hastaneleri Değiştirebilir

0 8

5G teknolojisi hastaneleri geliştirebilir. Amerika’da yapılan testlere göre 5G’li pilot hastanelerin uygulama bazındaki verimliliği artıyor.

Hastane teknolojilerinin önemi özellikle pandemi süreci ile beraber ciddi oranda arttı. Öyle ki hastane sistemine yapılan girişin saniyesinden tutun da, teknik makinelerin internete olan bağlantısına kadar her bir teknolojik cihaz büyük önem kazanmış vaziyette. Bu bağlamda da teknolojiyi daha da ileri taşımak artık bütün dünya için şart oldu. Zira daha kısa süreli işlem ve yüksek işlevsellikle beraber hastanede geçirilen zaman kısalıyor. Hastanede geçirilen zamanın kısalması ya da daha verimli hale gelmesi de daha fazla hastanın kontrol edilebilmesi anlamına gelmekte. Özellikle pandemi süreci ile beraber bu durumun ehemmiyeti ciddi oranda arttı. Artık hastaneler hem daha hızlı hasta bakmak ve hem de daha verimli hasta incelemek adına yenilik peşindeler.

Amerika’da pilot olarak 5G bağlantısı bir hastanede denenmeye başladı. Büyük çaplı bir hastane olan bu lokasyonda sirkülasyon bir hayli fazla. Bu bağlamda pilot hastanenin olabilecek her türlü şartı gördüğünü söyleyebiliriz. Haliyle de Amerika’daki ilgili hastane bu iş için biçilmiş kaftan. Çünkü ilgili hastane gerek pandeminin ve gerekse farklı hastalıkların merkezi konumunda. Uzun vadede hastanenin işleyişi 5G’nin sağlık alanındaki kullanımı hakkında önemli fikirler verebilir.

5G Teknolojisi Hastaneleri Kökten Değiştirecek

Test sürecinde yapılan geri dönüşler de son derece olumlu izledi. Bu geri dönüşlere göre 5G ile beraber hastaneler kökten değişebilirler. Bu değişiklik elbette ki işleyiş bazında gerçekleşecek. Doktorlardan gelen geri dönüşlere göre 5G ile birlikte işlemler hiç olmadığı kadar hızlanmış vaziyette. Aynı zamanda daha fazla makinenin de daha verimli olarak hastane ağ altyapısına bağlanması cabası. Dolayısıyla 5G’nin ilgili hastaneye yararı olduğuna hiç şüphe yok.

Elbette ki ilgili test halen devam ediyor ve bu konuda net bir şeyler söylemek doğru olmaz. Genel manada 5G’nin farklı hastaneleri olumlu ya da olumsuz anlamda etkilemesi muhtemel. Dolayısıyla 5G teknolojisi hastaneleri değiştirmeye başlamadan bu sorunun cevabını net olarak bilemeyeceğiz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.