Milli İHA ve SİHA’lar

Baykar Makina Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar, yaptığı açıklamada “yerli ve milli savaş uçaklarının 2023’ten önce göklerde olacağı” haberini verdi.

SİHA’lar ve İHA’lar Milli Savunma Sanayisinin vazgeçilmezlerinden oldukları için büyük rol oynamaktadırlar. İnsansız Hava Araçlarımız, dünya da adından önemli anlamda söz ettiriyor. Ülkemizin hava sahasını kontrol ediyor.

Terörü bitirmek istemiyorlardı diyen Selçuk Bayraktar, terör olaylarına da değinerek, son iki senede terör olaylarının çok azaldığını belirtti. Buna sebep olarak da insansız hava araçlarını gösteren Selçuk Bayraktar, insansız hava araçların çok etkili bir biçimde kullanıldığının altını çizdi. 58 tanesinin Bayraktar’dan olduğunu, 15 tanesinin de havada olduğunu belirten Selçuk Bayraktar, bu sayının zaman içerisinde gitgide artarak 50 olacağının altını çizdi. Sadece insansız hava aracı yapmakla bu işin olmayacağını belirten Selçuk Bayraktar, eğitimlerini de biz veriyoruz diyerek sözlerini dile getirdi. Üç senesi Güneydoğu’da geçtiğini belirten Selçuk Bayraktar, Afrin Operasyon’unda çok özel teknolojilerle İHA’larımızın donatıldığının altını çizdi. Ayrıca Bayraktar TB1’in kendi sınıfında dünyanın en iyisi olduğunu vurgulayan Selçuk Bayraktar, ülkemiz kadar terörle mücadele harekatı yapıp bu kadar teknolojiyi kullanan başka ülkenin olmadığını vurguladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir